Синсинати Бенгълс печелят трилър в извънредно време срещу Минесота Викинги

Синсинати Бенгълс направиха още една крачка към плейофите с победа с 27:24 (24:24, 3:0) в продълженията срещу Минесота Викинги. Дълго време „викингите“ изглеждаха като сигурни победители.

Таучдауните на Тай Чандлър, новобранеца Джордан Адисън и фийлдголът на Грег Джоузеф дадоха на „Викингите“ преднина от 17:3 след три четвърти, а на гостите – почти сигурна победа. Бенгалците обаче направиха впечатляващ обрат в последната четвърт с тъчдауни от Тий Хигинс и Джо Миксън.

Хигинс се противопостави на поредния тъчдаун на Адисън малко преди края със зрелищно улавяне на тъчдаун в последната минута, за да изравни отново.

В продълженията нито един от двата отбора не успя да превърне първото си притежание в точки.

Тогава куотърбекът на Бенгълс Джейк Браунинг (1 тъчдаун, 1 интерсепшън, 324 ярда пас) даде началото на решението с 44-ярдова голяма игра към Тайлър Бойд. Кикърът Еван Макферсън реализира фийлдгол от 29 ярда за крайния резултат.

Ник Мюленс с катастрофален старт

Куотърбекът на „Викингите“ Ник Мюленс изигра катастрофално първо полувреме в първото си излизане като стартер през този сезон: 28-годишният играч направи две невнимателни прекъсвания, които останаха ненаказани благодарение на защитата.

Нещата тръгнаха по-добре през второто полувреме, в което той хвърли тъчдаун пасовете си към Адисън. В продълженията той пропусна куотърбек промъкване в обещаваща позиция. Бенгалците се възползваха от последвалото владеене на топката, за да спечелят мача. Мюленс завърши с 303 ярда пас.

С резултата си 8-6 Бенгалс вече са на трето място в АФК Север и все още имат добри шансове за плейофите. Викингите имат резултат 7-7 и все още са на второ място в Северната част на НФК. Те също остават в надпреварата за плейофите

Загриженост за контузиите на Синсинати Бенгалс

Горчиви моменти за Синсинати: През първото полувреме и защитникът Ди Джей Рийдър, и ъгловият защитник Ди Джей Айви трябваше да напуснат терена с контузии в коленете. Точните диагнози все още се очакват.

В последната четвърт домакините загубиха и звездата в нападение Джа’Марр Чейс с контузия на рамото. Точните диагнози все още се очакват