Cincinnati Bengals wygrywają po dogrywce z Minnesota Vikings

Cincinnati Bengals zrobili kolejny krok w kierunku playoffów, wygrywając w dogrywce z Minnesota Vikings 27:24 (24:24, 3:0). Wikingowie przez długi czas wyglądali na pewnych zwycięzców.

Przyłożenia Ty’a Chandlera, debiutanta Jordana Addisona i field goal Grega Josepha dały Vikings prowadzenie 17:3 po trzech kwartach i niemal pewne zwycięstwo gości. Jednak Bengals dokonali imponującego powrotu w ostatniej kwarcie dzięki przyłożeniom Tee Higginsa i Joe Mixona.

Higgins odpowiedział na kolejne przyłożenie Addisona na krótko przed końcem spektakularnym przyłożeniem w ostatniej minucie, by ponownie wyrównać.

W dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie zamienić swojego pierwszego posiadania na punkty.

Wówczas rozgrywający Bengals, Jake Browning (1 przyłożenie, 1 przechwyt, 324 jardy podań), zainicjował decyzję 44-jardowym podaniem do Tylera Boyda. Kicker Evan McPherson zamienił field goal z 29 jardów na końcowy wynik.

Nick Mullens z fatalnym początkiem

Rozgrywający

Vikings Nick Mullens miał katastrofalną pierwszą połowę w swoim pierwszym występie jako starter w tym sezonie: 28-latek popełnił dwa nieostrożne przechwyty, które pozostały bezkarne dzięki obronie.

Sytuacja poprawiła się w drugiej połowie, w której rzucił podania na przyłożenie do Addisona. W dogrywce spudłował quarterback sneak w obiecującej pozycji. Bengals wykorzystali kolejne posiadanie i wygrali mecz. Mullens skończył z 303 jardami podań.

Z rekordem 8-6 Bengals zajmują obecnie trzecie miejsce w AFC North i wciąż mają duże szanse na grę w playoffach. Vikings mają rekord 7-7 i nadal zajmują drugie miejsce w NFC North. Oni również pozostają w wyścigu playoff

Kontuzje w Cincinnati Bengals

Gorzko dla Cincinnati: W pierwszej połowie zarówno defensive tackle D.J. Reader, jak i cornerback D.J. Ivey musieli opuścić boisko z kontuzjami kolan. Dokładne diagnozy nie są jeszcze znane.

W ostatniej kwarcie drużyna gospodarzy straciła również gwiazdę ofensywy Ja’Marra Chase’a z kontuzją barku. Dokładne diagnozy są nadal w toku