Плейофите на NFL: демонстрация на сила! Buffalo Bills разгромяват New England Patriots

Благодарение на изключителния Джош Алън Buffalo Bills побеждават New England Patriots. Buffalo Bills изпращат съперника си в дивизията у дома с резултат 47:17.

Мюнхен/Бъфало – Благодарение на изключителния Джош Алън (пет тъчдауна, 308 ярда) Бъфало Билс измъкнаха заслужена победа във втория мач от „уайлд кард“ на плейофите.

Въпреки ниските температури Бъфало Билс започнаха мача като пожар. След почти перфектна първа игра, в която самият Джош Алън пробяга 41 ярда и най-накрая намери плътния си край Доусън Нокс в задния ъгъл на крайната зона, Билс бързо поведоха със 7:0.

Първите отигравания от страна на „Ню Ингланд Пейтриътс“ бяха много по-лоши. Брандън Болдън изпусна топка, която щеше да означава голяма печалба в пространството. Освен това Мика Хайд пресече опит за дълбок пас на Мак Джоунс и върна топката във владение на Билс.

Като прилив: Бъфало прегазва Патриотите

В много отношения последвалото движение приличаше на първото на домакините. Ален намери своите приемници, както искаше. Малко преди края на първата четвърт Нокс отново получи пас от своя куотърбек в крайната зона на Патриотите и увеличи преднината на Билс.

След бърз три и един аут от страна на Патриотите, Билс получиха топката обратно. И отново Алън направи това, което умее най-добре в тази игра. Той повежда отбора си надолу по терена, а бегачът Девин Сингълтари позлатява движението с тъчдаун. Единственият минус за Билс беше, че специалният отбор на Патриотите успя да блокира последвалия PAT.

След още един тъчдаун на Сингълтари и гол на Ник Фолк мачът завърши на полувремето при резултат 27:3.

Третата четвърт започна като първата. Билс прехванаха още един пас на Мак Джоунс и отбелязаха следващия тъчдаун чрез Емануел Сандърс. След това Патриотите в лицето на Кендрик Борн за първи път попадат в крайната зона на Билс. Но Bills отговориха веднага и възстановиха старата дистанция. Джош Алън към Гейбриъл Дейвис: 40:10.

За да направи играта перфектна, Джош Алън дори хвърли тъчдаун към своя О-лайнер Томи Дойл. Вторият тъчдаун на Кендрик Борн не беше повече от козметичен за Патриотите.

С победа с 47:17 точки Bills се класират за дивизионния кръг. За Патриотите от Нова Англия и немския професионалист Якоб Джонсън сезонът приключи.