Ийгълс все още са непобедени, Бенгълс се завръщат във върхова форма, Шефовете побеждават Викингите

Нападението на Бенгълс отново показва своята сила, докато Шефовете и непобедените Орли продължават да впечатляват. Ню Йорк Джетс печелят близък мач с Бронкос.

Cincinnati Bengals @ Arizona Cardinals 34:20

Най-сетне ли възелът е разсечен за Бенгалс? Нападението на Синсинати беше особено убедително при категоричната победа над Аризона Кардиналс.

Джа’Марр Чейс се представи исторически: Той счупи рекорда на франчайза за най-много улови в един мач с 15 рецепции – добави 192 ярда и първите си три тъчдауна за сезона, включително 63-ярдова бомба през третата четвърт. Джо Бъроу също се завърна във върхова форма, като завърши 36 от 46-те си опита за пас за 317 ярда и три тъчдауна.

Защитата на „Бенгалс“ също допринесе за успеха на Синсинати с pick six на Кам Тейлър-Брит, както и с още едно прехващане, три обръщания на даун и три сака.

Бенгалс спечелиха едва втория си мач за сезона, докато Аризона претърпя четвъртата си загуба.

Philadelphia Eagles @ Los Angeles Rams 23:14

Филаделфия Ийгълс остават непобедени и след петия мач в НФЛ. Лос Анджелис Рамс се държаха в началото, но през второто полувреме Филаделфия избяга с победа.

Куотърбекът Джелал Хърц допринесе с общо 375 ярда, 303 ярда по въздух и 72 ярда по земя, както и с пас и рънинг тъчдаун. Уайд рисийвърът Ей Джей Браун и тесният енд Далас Гедерт поведоха „орлите“ с по 127 и 117 получаващи ярда.

От страна на „овните“ суперзвездата Купър Куп дебютира за сезона и започна точно там, където беше спрял преди контузията си: осем улови за 118 ярда.

Ийгълс продължават да водят в Северната конференция на НФК с пет победи и без загуба, докато Овните претърпяват третата си загуба за сезона.

New York Jets @ Denver Broncos 31:21

Ню Йорк Джетс успяха да надградят доброто си представяне от последния игрови ден в Седмица 5 и да победят отбора на Бронкос, който все повече затъва в кризата.

След равностойно първо полувреме (8:13) Ню Йорк се върна на терена със силна игра и поведе, преди Бронкос да се преборят. Но защитата на „Джетс“ подпечата победата с тъчдаун на Ръсел Уилсън 30 секунди преди края.

Бягащият бек Брис Хол беше титуляр в мача със 177 ярда и тъчдаун – 22-годишният играч вкара с впечатляващ 72-ярдов бяг в третата четвърт. Зак Уилсън направи минимума, за да изведе „Джетс“ до победата: 199 ярда пас, без тъчдаун и един интерсепшън.

По този начин Джетс спечелиха втората си победа за сезона, докато Бронкос загубиха за четвърти път през този сезон.

Канзас Сити Чийфс @ Минесота Викингс 27:20

Канзас Сити Чийфс взеха четвъртата си поредна победа срещу Минесота Викингс. Викингите дадоха шанс на шампионите от Супербоул, но в крайна сметка бяха победени.

Патрик Махоумс се представи солидно – двукратният MVP записа 281 ярда пас и два тъчдауна. Травис Келсе предизвика уплаха за Шефовете малко преди края на първото полувреме, когато се запъти към съблекалнята с контузия в глезена. Тесният крайник обаче се завърна през второто полувреме и в крайна сметка оглави групата на получателите на пасове на Шефовете с десет улови за 67 ярда и един тъчдаун.

Така Шефовете успяха да постигнат четвъртата си победа за сезона. Надеждите на „Викингите“ за плейофите продължават да се топят с четвъртата си загуба за годината.