Sunday Night Football: Obrona 49ers trzyma w ryzach Herberta i Chargers – McCaffrey odwraca losy meczu

W niedzielnym meczu nocnym San Francisco 49ers zwyciężyli 22:16 u siebie z Los Angeles Chargers. Chargers po połowie nie zdobyli punktu przeciwko silnej obronie 49ers.

Munich – W meczu niedzielnej nocy San Francisco 49ers wygrali u siebie 22:16 z Los Angeles Chargers.

Pierwsze punkty na tablicy wyników pochodziły jednak od Chargers. Quarterback Justin Herbert znalazł szeroki odbiornik DeAndre Carter z 32 jardowym podaniem po nieco ponad trzech i pół minutach, który zdobył przyłożenie, aby uczynić go 6-0.

Dicker z trzema field goalami w drugiej kwarcie

Z kolei 49ers weszli w grę i kicker Robbie Gould capped a 14-play San Francisco drive with a field goal to tie the game at 3-7.

W drugiej kwarcie postacią definiującą był kicker Chargers Cameron Dicker. Dwa field goale (47 i 25 jardów) od niego dały Los Angeles prowadzenie 13-3 na nieco ponad siedem minut przed przerwą.

49ers defence wakes up

Następnie rozgrywający 49ers Jimmy Garoppolo przejął inicjatywę i zdobył pierwsze przyłożenie gospodarzy na quarterback sneaku krótko po Two Minute Warning. Do szatni nie schodził jednak wynik 13:10. Dicker mógł ponownie kopnąć dla Chargers, gdy zegar wygasł i zwiększył przewagę do 16:10 z 40-jardowym field goalem.

Były to jednak ostatnie punkty Chargers w tym Sunday Night Game. Ponieważ tak dobrze jak obrona Los Angeles kontrolowała grę pędzącą San Francisco w pierwszej połowie, tak samo dobrze obrona 49ers spisała się w drugiej połowie i nie pozwoliła na więcej punktów przeciwko nim.

McCaffrey odwraca grę

Zamiast tego, 49ers wrócili w trzeciej kwarcie z 67-jardowym field goalem autorstwa Goulda, aby zremisować grę na 13-16. Wtedy gwiazda running back Christian McCaffrey odwrócił losy meczu na korzyść San Francisco, zdobywając przyłożenie po dwujardowym rushu. Gould sprawił, że zwycięstwo 49ers stało się perfekcyjne dzięki field goalowi na krótko przed końcem i zrobiło się 22:16 – wcześniej spudłował extra point po przyłożeniu McCaffrey’a.

Chargers mieli kilka szans na powrót w końcówce. Incompletions i w końcu interception Herberta uniemożliwiły Los Angeles zabranie czegokolwiek do domu w San Francisco.

To pozostawia obie drużyny z rekordem 5-4 po Week 10. Chargers na drugim miejscu w AFC West za czołową drużyną Kansas City Chiefs. 49ers są też drudzy w NFC West i w zasięgu liderów dywizji – Seattle Seahawks.