Футбол в неделя вечер: Защитата на 49ers държи Херберт и Чарджърс в шах – Маккафри обръща играта

В неделния вечерен мач Сан Франциско 49ers надделя с 22:16 у дома срещу Лос Анджелис Чарджърс. Чарджърс не успяха да отбележат гол след полувремето срещу силната защита на 49ers.

Munich – В неделния вечерен мач Сан Франциско 49ers спечели с 22:16 у дома срещу Лос Анджелис Чарджърс.

Първите точки на таблото обаче бяха дело на Chargers. След малко повече от три минути и половина куотърбекът Джъстин Хърбърт намери с 32-ярдов пас ресивъра ДеАндре Картър, който вкара тъчдаун и направи резултата 6:0.

Dicker с три гола през втората четвърт

На свой ред 49-те влязоха в играта и кикърът Роби Гулд завърши 14-ата игра на Сан Франциско с гол, за да завърже играта при 3:7.

През второто тримесечие кикърът на „Чарджърс“ Камерън Дикър беше определящата фигура. Два негови гола (47 и 25 ярда) дадоха на Лос Анджелис преднина от 13:3 малко повече от седем минути преди почивката.

Защитата на 49ers се събужда

След това плеймейкърът на 49-те Джими Гарополо пое отговорност и отбеляза първия тъчдаун на домакините с куотърбек промъкване малко след двуминутното предупреждение. Но резултатът не беше 13:10, а 13:10 в съблекалнята. Дикер получи разрешение да рита отново за Чарджърс, когато часовникът изтече, и увеличи преднината си на 16:10 с 40-ярдов фийлд гол.

Това обаче бяха последните точки на Чарджърс в този неделен мач. Тъй като защитата на Лос Анджелис контролираше играта на Сан Франциско през първото полувреме, защитата на 49-те се представи също толкова добре през второто полувреме и не допусна повече точки срещу тях.

McCaffrey обръща мача

Наместо това 49-те се върнаха в третата четвърт с 67-ярдов гол на Гулд, за да изравнят резултата на 13-16. След това звездата на бегачите Крисчън Маккафри обърна мача в полза на Сан Франциско с тъчдаун след бързане от два ярда. Гулд направи победата на 49-те перфектна с фийлдгол малко преди края и направи резултата 22:16 – той беше пропуснал допълнителната точка след тъчдауна на Маккафри.

В края на мача „Чарджърс“ имаха няколко възможности да се върнат в мача. Непълни грешки и накрая прехващане от страна на Хърбърт попречиха на Лос Анджелис да вземе каквото и да било у дома в Сан Франциско.

Това оставя двата отбора с рекорд от 5-4 след седмица 10. Чарджърс са на второ място в АФК Запад след водещия отбор Канзас Сити Чийфс. Освен това 49-те са втори в NFC West и са на една ръка разстояние от водещите в дивизията Сиатъл Сийхоукс.