Brady i Buccaneers przegrywają z Panterami, udany powrót dla Prescotta

Tom Brady i Tampa Bay Buccaneers przyznają sobie gorycz porażki z Carolina Panthers. Dak Prescott wraca po kontuzji, by wygrać z Dallas Cowboys przeciwko Detroit Lions.

Tampa Bay Buccaneers at Carolina Panthers 3:21

Kryzys Toma Brady’ego i Tampa Bay Buccaneers wciąż daje o sobie znać. Na Carolina Panthers przyznali sobie czwartą porażkę w ostatnich pięciu meczach. Brady ukończył 32 ze swoich 49 podań na 290 jardów, ale zawiedli go także jego odbiorcy podań.

Pierwsza kwarta pozostała bez wyniku. Mike Evans pozwolił na niewykorzystanie niemal pewnego przyłożenia, bo pozwolił, by głębokie podanie od Brady’ego prześlizgnęło mu się przez ręce. Poza tym ofensywy obu drużyn przez długi czas nie produkowały zbyt wiele. Dopiero na 29 sekund przed przerwą na tablicy wyników pojawiły się pierwsze punkty. P.J. Walker rzucił 20-jardowe touchdown pass do D.J. Moore’a.

W czasie gdy ofensywa Buccaneers nadal nie potrafiła odnaleźć swojej gry, Pantery powiększyły swoje prowadzenie w trzeciej tercji. Chuba Hubbard przeszedł 17 jardów do strefy końcowej dla solidnego prowadzenia 14-0. Dopiero na początku ostatniej kwarty Buccaneers zdobyli swoje pierwsze punkty dzięki fumble goal.

Pantery pozostały jednak skuteczniejsze. Walker poszedł za swoim drugim przyłożeniem, kiedy rzucił 29 jardów do strefy końcowej, a Tommy Tremble złapał piłkę – 21:3 dla Caroliny. Pantery tym samym świętowały swoje drugie zwycięstwo w siódmym meczu.

Detroit Lions at Dallas Cowboys 6:24

Niemiecki wide receiver Amon-Ra St. Brown doświadczył bardzo gorzkiego meczu. Już w pierwszej kwarcie pass receiver Lions musiał zostać wyjęty z gry z powodu podejrzenia wstrząsu mózgu. Zamiast tego rozgrywający Cowboys Dak Prescott świętował udany powrót po operacji kciuka z 207 passing yards i touchdown pass;

Ogólnie mecz oferował niewiele atrakcji w pierwszej połowie. Punkty zapewniali tylko kickerzy, dzięki czemu na przerwę schodziło się z prowadzeniem 6:3 dla Lions. Po tym jednak atak Cowboys odnalazł swoją grę. Running back Ezekiel Elliott dwukrotnie znalazł drogę do strefy końcowej, aby wynik 17-6 z niespełna trzema minutami do końca, a touchdown pass Prescotta do Peytona Hendershota minutę później rozstrzygnął mecz.

Lions rozgrywający Jared Goff ukończył 21 ze swoich 26 podań na 228 jardów, ale popełnił też cztery turnovers (2 fumble, 2 interceptions).

Indianapolis Colts at Tennessee Titans 10:19

Tytani w pierwszej połowie meczu korzystali ze swojej obrony i zespołów specjalnych. Po tym jak tylko kicker Randy Bullock zapewnił punkty w pierwszej kwarcie, obrona zrobiła krok do przodu. Andrew Adams przechwycił podanie od rozgrywającego Colts Matta Ryana i przeniósł je na 76 jardów do strefy końcowej przeciwnika. Po tym nastąpił kolejny field goal przed połową meczu, by wynik był 13-0

Colts zdołali zdobyć pierwsze punkty dopiero po 36 minutach gry, kiedy Ryan rzucił touchdown pass w ramiona Parrisa Campbella i zmniejszył deficyt do 7:13. W dalszej części meczu tylko kopacze byli w stanie zdobyć bramkę, dzięki czemu zwycięstwo Tytanów nie było już zagrożone.

Titans quarterback Ryan Tannehill miał mało spektakularny mecz z 132 jardami podania. Rozgrywający Colts Ryan zanotował 243 jardy podaniowe, ale popełnił też dwa przechwyty.

Cleveland Browns at Baltimore Ravens 20:23

Baltimore Ravens wyszli tylko na krótko przeciwko Cleveland Browns. Quarterback Lamar Jackson był raczej nie do pozazdroszczenia z 120 jardami podania i 59 jardami biegu. Nie udało mu się zdobyć przyłożenia, podobnie jak rozgrywającemu Browns Jacoby’emu Brissettowi, który zanotował 258 passing yards.

Nick Chubb zakończył pierwszy drive Browns przyłożeniem. W kolejnych dwóch drive’ach obie drużyny zdobyły po jednym field goalu, dzięki czemu Browns prowadzili 10:3. Wtedy ofensywa Baltimore zaczęła działać: dzięki kolejnemu field goalowi i przyłożeniu Gusa Edwardsa, Ravens odwrócili losy meczu jeszcze przed przerwą – 13:10.

Nawet Edwards, który robił powrót po trwającej ponad rok kontuzji, był bardzo skuteczny. Running back dostał się do end zone jeszcze raz, gdy Ravens zaliczyli swoją czwartą próbę na linii 1 jarda przeciwnika. Na dziewięć minut do końca gry Browns zmniejszyli deficyt do 20-23 dzięki przyłożeniu od Kareema Hunta.

Na 3:20 minuty przed końcem meczu, Ravens running back Justice Hill stracił piłkę z ręki, pozostawiając Cleveland kontrolę nad wynikiem meczu. Jednak 60-jardowa próba field goal nie powiodła się.

Green Bay Packers at Washington Commanders 21:23

W wyrównanym meczu Washington wąsko zachował przewagę. Quarterback Taylor Heinicke miał mieszany występ z 200 jardami podania, dwoma przyłożeniami i przechwytem. Rozgrywający Packers Aaron Rodgers zanotował 194 passing yards i dwa touchdown passy. To była trzecia z rzędu przegrana dla Green Bay.

Po nieudanych dwóch pierwszych drive’ach obu drużyn, Packers zapewnili pierwsze przyłożenie. Rodgers podał do Aarona Jonesa, który wyorał sobie drogę do strefy końcowej. Komandosi w rewanżu dostali się do czerwonej strefy, ale nie potrafili wyjść poza field goal.

Na początku drugiej tercji rozgrywający Waszyngtonu Taylor Heinicke wykonał pick six. De’Vondre Campbell przechwycił piłkę i dostał się do strefy końcowej – 14:3 dla Green Bay. Komandosi zmniejszyli deficyt dzięki touchdown passowi od Heinicke do Antonio Gibsona, dzięki czemu na przerwę schodzili z wynikiem 10:14.

Generalnie Heinicke odnajdywał swoją formę wraz z rosnącym czasem gry. Mocne 37-jardowe touchdown pass do Terry’ego McLaurina dało Washingtonowi prowadzenie 17:14. Dwa field gole nastąpiły, aby zrobić to 23:14, zanim Rodgers zmniejszył deficyt do 21:23 ze swoim drugim touchdown passem do Jonesa na 3:26 minuty przed końcem meczu. Nie udało się jednak zdobyć kolejnych punktów.

New York Giants at Jacksonville Jaguars 23:17

Jaguars quarterback Trevor Lawrence przyznał wąską porażkę, pomimo jego 310 jardów podawania i jednego rushing touchdown.

Giants dostali się do strefy końcowej już przy swoim pierwszym napędzie. Daniel Jones (202 YDS, 1 TD) obsłużył Dariusa Slaytona podaniem na przyłożenie. Jaguars mieli właściwą odpowiedź: Travis Etienne dostał się do strefy końcowej. Jacksonville podążyło nawet za dwupunktową konwersją.

Bitter: Przy wyniku 11:10, Jacksonville mogło powiększyć swoje prowadzenie tuż przed przerwą. Etienne stracił jednak fumble w red zone przeciwnika. Giants wykorzystali to posiadanie na field goal i na przerwę schodzili z prowadzeniem 13:11.

Lawrence, rozgrywający Jaguars, sam dostał się do strefy końcowej w trzeciej kwarcie. Jaguary wróciły na prowadzenie 17-13. Giants passer Daniel Jones zrobił jednak to samo na 5:31 minucie – dzięki czemu Giants ponownie wyszli na prowadzenie 20:17.

Na minutę przed końcem meczu prowadzenie zostało powiększone o trzy punkty poprzez field goal, dzięki czemu Jaguars mogli odwrócić losy meczu tylko dzięki przyłożeniu. Bitter: W końcu zabrakło im tylko jednego jarda.