Брейди и Buccaneers губят от Panthers, успешно завръщане за Прескот

Том Брейди и „Тампа Бей Бъкейнърс“ допуснаха горчиво поражение срещу „Каролина Пантърс“. Дак Прескот се завръща след контузия, за да спечели с Dallas Cowboys срещу Detroit Lions.

Tampa Bay Buccaneers в Carolina Panthers 3:21

Кризата на Том Брейди и „Тампа Бей Бъкдейнърс“ продължава да се задълбочава. В Каролина Пантърс те допуснаха четвъртото си поражение в последните пет мача. Брейди завърши 32 от 49-те си паса за 290 ярда, но беше подведен и от своите получатели.

Първата четвърт остава без резултат. Майк Евънс пропусна почти сигурен тъчдаун, защото позволи на дълбокия пас на Брейди да се изплъзне от ръцете му. Освен това нападенията на двата отбора дълго време не даваха кой знае какви резултати. Едва 29 секунди преди почивката на таблото се появиха първите точки. Пи Джей Уокър хвърли 20-ярдов тъчдаун пас към Ди Джей Мур.

Докато атаката на Buccaneers продължаваше да не успява да намери своята игра, Panthers увеличиха преднината си през третия период. Чуба Хъбард вкара 17 ярда в крайната зона за солидна преднина от 14:0. Едва в началото на последната четвърт Buccaneers отбелязаха първите си точки с гол от фаул.

Пантерите обаче останаха по-ефективни. След това Уокър направи втория си тъчдаун, когато хвърли 29 ярда в крайната зона и Томи Трембъл улови топката – 21:3 за Каролина. По този начин Пантерите отпразнуваха втората си победа в седмия мач.

Detroit Lions в Dallas Cowboys 6:24

Германският приемник Амон-Ра Сейнт Браун преживя много горчив мач. Още през първото тримесечие се наложи приемникът на „лъвовете“ да бъде изваден от игра поради съмнение за сътресение на мозъка. Вместо това куотърбекът на Cowboys Дак Прескот отпразнува успешното си завръщане след операцията на палеца с 207 ярда и тъчдаун;

Като цяло през първото полувреме на мача имаше малко интересни моменти. Само ритниците осигуриха точки, така че на почивката Лъвовете водеха с 6:3. След това обаче нападението на Каубоите намери своята игра. Бягащият бек Езекиел Елиът на два пъти влезе в крайната зона, за да направи резултата 17:6 малко под три минути преди края, а минута по-късно Прескот подаде тъчдаун на Пейтън Хендършот, който реши мача.

Lions плеймейкърът Джаред Гоф завърши 21 от своите 26 паса за 228 ярда, но също така извърши четири оборота (2 фаула, 2 прекъсвания).

Indianapolis Colts at Tennessee Titans 10:19

Титаните се възползваха от защитата и специалните си отбори през първото полувреме на мача. След като само кикърът Ранди Бълок даде точки през първата четвърт, защитата се активизира. Андрю Адамс прихвана пас от куотърбека на Colts Мат Райън и го пренесе на 76 ярда в противниковата крайна зона. Преди почивката последва още един гол, за да стане резултатът 13:0.

Колти успяха да отбележат първите си точки едва след 36 минути игра, когато Райън хвърли тъчдаун пас в ръцете на Парис Кембъл и намали изоставането си до 7:13. В останалата част от мача само кикърът успя да отбележи, така че победата на Титаните вече не беше застрашена.

Куотърбекът на Титаните Райън Танехил изигра не особено впечатляваща игра със 132 ярда пас. Плеймейкърът на Колтс Райън записа 243 ярда пас, но направи и две прекъсвания.

Cleveland Browns в Baltimore Ravens 20:23

Балтимор Рейвънс не успяха да се справят с Кливланд Браунс. Куотърбекът Ламар Джаксън беше по-скоро незабележителен със 120 ярда пас и 59 ярда бързане. Той не успя да направи тъчдаун пас, както и куотърбекът на Браунс Джейкъби Брисет, който записа 258 ярда пас.

Ник Чъб завърши първия мач на „Браунс“ с тъчдаун. В следващите две атаки двата отбора получиха по един гол, така че Браунс поведоха с 10:3. След това нападението на Балтимор се раздвижи: с още един фийлд гол и тъчдаун на Гъс Едуардс Рейвънс обърнаха мача още преди почивката – 13:10.

Дори Едуардс, който се завръщаше след контузия, продължила повече от година, беше много ефективен. Бягащият бек влезе в крайната зона още веднъж, когато Ravens вкараха четвъртия си опит на противниковата 1-ярдова линия. Девет минути преди края на мача „Браунс“ намалиха изоставането си до 20:23 с тъчдаун от Карим Хънт.

В оставащите 3:20 минути до края на мача бегачът на Ravens Justice Hill изгуби топката от ръката си, оставяйки Кливланд да контролира изхода на мача. Опитът за гол от 60 ярда обаче се провали.

Green Bay Packers в Washington Commanders 21:23

В една равностойна игра Вашингтон за малко да запази предимството си. Куотърбекът Тейлър Хайнике се представи смесено с 200 ярда пас, два тъчдауна и една интерсепция. Куотърбекът на Пакърс Аарон Роджърс записа 194 ярда и два тъчдауна. Това беше третата поредна загуба за Грийн Бей.

След като първите два опита на двата отбора бяха неуспешни, Packers направиха първия тъчдаун. Роджърс подаде на Арън Джоунс, който си проправи път към крайната зона. Командирите влязоха в червената зона, но не успяха да стигнат по-далеч от гол.

В началото на втория период куотърбекът на Вашингтон Тейлър Хайнике направи шести избор. Де’Вондре Кембъл прехвана топката и влезе в крайната зона – 14:3 за Грийн Бей. Командирите намалиха изоставането си с тъчдаун пас от Хайнике към Антонио Гибсън, така че на почивката се оттеглиха при резултат 10:14.

Като цяло Хайнике намери своята форма с увеличаване на игровото време. Силен 37-ярдов тъчдаун пас към Тери Макларън даде на Вашингтон преднина от 17:14. Последваха два полеви гола за 23:14, преди Роджърс да намали дефицита до 21:23 с втория си тъчдаун пас към Джоунс 3:26 минути преди края на мача. Въпреки това не бяха отбелязани допълнителни точки.

Ню Йорк Джайънтс в Джаксънвил Джагуарс 23:17

Jaguars Куотърбекът Тревър Лорънс допусна минимално поражение въпреки 310-те си ярда и един бърз тъчдаун.

Джайънтс влязоха в крайната зона още при първия си удар. Даниел Джоунс (202 YDS, 1 TD) подаде на Дариус Слайтън с пас за тъчдаун. Ягуарите имаха правилния отговор: Травис Етиен влезе в крайната зона. Джаксънвил дори направи конверсия за две точки.

Bitter: При резултат 11:10 Джаксънвил можеше да увеличи преднината си малко преди почивката. Въпреки това Етиен загуби блъскане в червената зона на противника. Джайънтс използваха последвалото владение за гол и се оттеглиха на почивката с преднина от 13:11.

Лорънс, куотърбекът на „Ягуарс“, сам влезе в крайната зона през третото тримесечие. Ягуарите се върнаха в предни позиции със 17:13. Пасажерът на Giants Даниел Джоунс обаче направи същото 5:31 минути преди края – така Giants отново поведоха с 20:17.

Минута преди края на мача преднината беше увеличена с три точки чрез фийлдгол, така че „Ягуарите“ можеха да обърнат мача само с тъчдаун. Bitter: В крайна сметка им липсваше само един метър.