NFL: Cleveland Browns trzęsą się w drodze do zwycięstwa – Baltimore Ravens sensacyjnie pudłują comeback

W walce o playoffy AFC, Cleveland Browns udaje się odnieść ważne zwycięstwo z Baltimore Ravens. Wąskie zwycięstwo Browns kładzie się cieniem na kontuzji Lamara Jacksona.

Monachium/Cleveland – Cleveland Browns odbili się od dna w walce o miejsca w playoffach w AFC.

Przeciwko Baltimore Ravens, Baker Mayfield and Co. shivered their way to a very close 24:22 victory.

Baltimore Ravens vs Cleveland Browns: Kontuzja Lamara Jacksona przyćmiła mecz

Cleveland przejął kontrolę nad meczem wcześnie, pędząc na trzy przyłożenia i bramkę w pierwszej połowie. Dominację Browns wspomogła kontuzja rozgrywającego Ravens Lamara Jacksona, który na początku drugiej kwarty musiał opuścić boisko i udać się do szatni

Przez długi czas jego zmiennik Tyler Huntley nie znajdował realnych środków przeciwko silnej obronie Browns, która dusiła w zarodku obiecujące ataki Ravens i zmusiła zastępującego go quarterbacka do dwóch turnovers. Do ostatniej kwarty jedyne punkty dla Baltimore zdobył kopacz Justin Tucker.

Baltimore Ravens: Sensacyjny comeback nie udaje się w ostatniej minucie

Na dziewięć minut przed końcem ogłoszono sensacyjny comeback: Najpierw Ravens zmniejszyli przewagę do 15:24 za sprawą running back Lataviusa Murraya, po czym punkt zdobyty przez tight enda Marka Andrewsa zmniejszył przewagę Browns do dwóch punktów w ciągu ostatnich dwóch minut.

Po tym, jak Baltimore odzyskało rzut wolny, gra wydawała się całkowicie odwrócić. Ofensywa Ravens nie potrafiła jednak wykorzystać kolejnych prób i comeback nie doszedł do skutku.

Rozgrywający Cleveland Baker Mayfield, który w ostatnich tygodniach zmagał się z serią kontuzji, zaliczył 190 jardów, dwa przyłożenia i przechwyt.

Huntley zdobył 270 jardów i przyłożenie.

Cleveland Browns: Następny mecz już w najbliższą sobotę

Cleveland dzięki wygranej poprawia swój rekord do 7-6, natomiast Baltimore spada do 8-5. Browns już w najbliższą sobotę znów staną przed wyzwaniem: Przeciwko Raiders z Las Vegas (6-7), Mayfield i spółka mogą zrobić kolejny krok w stronę playoffów.

W niedzielę Ravens zmierzą się z Green Bay Packers (9-3).