NFL: Кливланд Браунс стигна до победата – Балтимор Рейвънс сензационно пропуснаха да се върнат

В борбата за плейофите на AFC Кливланд Браунс постигна важна победа срещу Балтимор Рейвънс. Малката победа на „Браунс“ е помрачена от контузията на звездата куотърбек Ламар Джаксън.

Мюнхен/Клевланд – Кливланд Браунс се завърнаха в борбата за местата за плейофите в АФК.

Срещу Балтимор Рейвънс Бейкър Мейфийлд и компания си проправиха път към много близка победа с 24:22.

Baltimore Ravens в Cleveland Browns: контузията на Ламар Джаксън засенчва играта

Клевланд пое контрола върху играта в началото, като през първото полувреме направи три тъчдауна и един гол. Доминацията на „Браунс“ беше подпомогната от контузията на плеймейкъра на „Рейвънс“ Ламар Джаксън, който беше принуден да напусне терена и да отиде в съблекалнята в началото на второто тримесечие

Дълго време неговият заместник Тайлър Хънтли не намираше реални средства срещу силната защита на „Браунс“, която пресичаше обещаващите атаки на „Рейвънс“ още в зародиш и принуди куотърбека да направи две обръщания. До последната четвърт единствените точки на Балтимор бяха дело на кикъра Джъстин Тъкър.

Baltimore Ravens: Сензационният обрат се провали в последната минута

Девет минути преди края беше обявено сензационно завръщане: Първо „Рейвънс“ намалиха преднината си до 15:24 чрез бягащия бек Латавиус Мъри, а в последните две минути Марк Андрюс стопи преднината на „Браунс“ до две точки.

След като Балтимор възстанови и последвалата атака, играта сякаш се обърна напълно. Нападението на Ravens обаче не успя да се възползва от последвалите опити и обратът не се осъществи.

Куотърбекът на Кливланд Бейкър Мейфийлд, който през последните седмици се сблъскваше с поредица от контузии, записа 190 ярда, два тъчдауна и едно прекъсване.

Хънтли завърши с 270 ярда и тъчдаун.

Cleveland Browns: Следващият мач е следващата събота

Кливланд подобрява резултата си до 7-6 с победата, докато Балтимор пада до 8-5. Браунс вече са предизвикани отново следващата събота: Срещу Las Vegas Raiders (6-7) Мейфийлд и компания могат да направят още една крачка към плейофите.

В неделя Ravens ще се срещнат с Green Bay Packers (9-3).