63 punkty! Las Vegas Raiders upokarzają Los Angeles Chargers w rekordowym meczu

Las Vegas nie tylko odnosi niezwykłe zwycięstwo przeciwko Chargers na rozpoczęcie 15 dnia rozgrywek NFL, ale również Raiders tworzą historię franczyzy.

Jak szybko fala może się odwrócić. Zaledwie trzy dni po porażce 3-0 z Minnesota Vikings, Las Vegas Raiders świętowali zwycięstwo na rozpoczęcie 15 dnia meczowego obecnego sezonu NFL – i co to było za zwycięstwo!

W czwartkowym meczu drużyna prowadzona przez trenera Antonio Pierce’a wygrała 63:21 z Los Angeles Chargers, ustanawiając tym samym rekord franczyzy. Drużyna nigdy w historii nie wygrała wyżej. Poprzednie najwyższe zwycięstwo miało miejsce w październiku 2010 roku, kiedy pokonali Denver Broncos 59-14.

Przeciwko Chargers, Raiders prowadzili 42-0 w połowie meczu u siebie na Allegiant Stadium, zaledwie trzy punkty mniej niż New England Patriots, którzy posiadają aktualny rekord największego prowadzenia w połowie meczu w historii NFL, wygrywając 45-0 z Tennessee Titans w sezonie 2009. Z drugiej strony, Chargers nigdy w historii drużyny nie przegrywali z tak dużą przewagą w połowie spotkania.

Rozgrywający Raiders Aidan O’Connell zaliczył imponujący występ w meczu, wykonując cztery przyłożenia w pierwszej połowie do Jakobi Meyersa, Brandona Boldena i Tre Tuckera dwukrotnie.

Po przerwie gwiazdor przyłożeń Davante Adams również zapisał przyłożenie na tablicy wyników, choć otrzymał podanie od kolegi Meyersa. W sumie Adams miał osiem przyłożeń na 101 jardów.

Obrona Raiders błyszczy

The Chargers, z drugiej strony, mieli znacznie mniej do zaoferowania. Ponieważ rozgrywający Justin Herbert wypadł na sezon, Easton Stick przejął rolę rozgrywającego. Po przerwie udało mu się zdobyć trzy przyłożenia dla Joshuy Palmera, Quentina Johnstona i Alexa Ericksona, ale musiał również zaakceptować przechwyt.

Po tym jak Raiders objęli znaczące prowadzenie w połowie meczu, L.A. nie było już w stanie stanowić poważnego zagrożenia, a obrona gospodarzy również błyszczała. Wspomniany wcześniej przechwyt został przeniesiony do strefy końcowej na pick six, a 44-jardowe przyłożenie z fumble return również zostało zdobyte.

Po pięciu porażkach w ostatnich sześciu meczach i bilansie 5:9, Chargers pod wodzą mocno krytykowanego trenera Brandona Staleya zajmują ostatnie miejsce w AFC West, podczas gdy Raiders są jedno miejsce nad nimi z sześcioma zwycięstwami i ośmioma porażkami.