63 точки! Лас Вегас Рейдърс унижават Лос Анджелис Чарджърс с рекорден мач

Лас Вегас не само успява да постигне изключителна победа срещу Чарджърс, за да даде началото на 15-ия игрови ден в НФЛ, но и Рейдърс записват история на франчайза.

Колко бързо може да се обърне развоят на събитията. Само три дни след поражението с 3:0 срещу „Викингите“ от Минесота, „Рейдърс“ от Лас Вегас отпразнуваха победа, за да дадат старт на 15-ия мач-ден от настоящия сезон на НФЛ – и то каква!

В мача в четвъртък вечер отборът, воден от старши треньора Антонио Пиърс, спечели с 63:21 срещу Лос Анджелис Чарджърс, като по този начин постави рекорд на франчайза. Отборът никога не беше постигал по-висока победа в историята си. Предишната най-висока победа беше през октомври 2010 г., когато победиха Денвър Бронкос с 59:14.

Срещу Чарджърс Рейдърс водят с 42:0 на полувремето у дома на стадион „Алегзандър“, само с три точки по-малко от Ню Инглънд Пейтриътс, които държат настоящия рекорд за най-голяма преднина на полувремето в историята на НФЛ с победата си над Тенеси Титанс с 45:0 през сезон 2009. От друга страна, „Чарджърс“ никога в историята на отбора не са изоставали с толкова голяма разлика на полувремето.

Куотърбекът на Рейджърс Ейдън О’Конъл се представи впечатляващо в мача, като през първото полувреме изпълни четири тъчдаун паса към Джейкъби Мейърс, Брандън Болдън и два пъти към Тре Тъкър.

След почивката звездният ресивър Даванте Адамс също записа тъчдаун на таблото, въпреки че получи паса от колегата си Мейърс. Общо Адамс имаше осем приема за 101 ярда.

Защитата на Рейдърс блести

От друга страна, „Чарджърс“ имаха много по-малко шансове. След като плеймейкърът Джъстин Хърбърт отпадна за сезона, Истън Стик пое ролята на стартов куотърбек. След почивката той успя да направи три тъчдаун паса към Джошуа Палмър, Куентин Джонстън и Алекс Ериксон, но трябваше да приеме и един прехванат пас.

След като „Рейдърс“ взеха значителна преднина на полувремето, „Лос Анджелис“ вече не можеше да представлява сериозна заплаха, като защитата на домакините също блестеше с пълна сила. Споменатото прехващане беше пренесено в крайната зона за пик 6, а беше отбелязан и 44-ярдов тъчдаун при връщане на фъмбъл.

След пет загуби в последните шест мача и резултат 5:9 „Чарджърс“, водени от остро критикувания старши треньор Брандън Стейли, са на последно място в АФК Запад, докато „Рейдърс“ са едно място над тях с шест победи и осем загуби.