Rekordowy Matt Ryan prowadzi Colts do zwycięstwa nad Jaguars

Indianapolis Colts i Jacksonville Jaguars dostarczają emocjonującego pojedynku dywizyjnego, zwłaszcza w końcowych fazach. Rozstrzygnięcie przyszło w ostatniej minucie, kiedy Matt Ryan złapał obronę Jaguars na złą stopę.

Indianapolis – Bardzo sprawny Matt Ryan poprowadził swoich Indianapolis Colts do zwycięstwa 34:27 (13:14) nad Jacksonville Jaguars w pojedynku dywizji.

Bez dwóch czołowych running backów Jonathana Taylora i Nyheima Hinesa, prawie wszystko szło przez quarterbacka Ryana, który ustanowił nowy rekord franczyzy z 42 completions. Udało mu się zdobyć trzy przyłożenia i 389 jardów kosmicznego zysku.

Jego odpowiednik Trevor Lawrence również zaliczył przeciętny występ, biegając na dwa przyłożenia i 189 passing yards.

Trevor Lawrence z pierwszym przyłożeniem

Trevor Lawrence dał Jaguarom prowadzenie jednojardowym quarterback sneak tuż przed końcem pierwszej kwarty. Kicker Colts Chase McLaughlin umieścił swoją drużynę na tablicy wyników po raz pierwszy z 28-jardowym field goal w drugiej kwarcie, zanim running back JaMycal Hasty rozszerzył prowadzenie Jacksonville z 61-jardowym biegiem.

Tuż przed przerwą w połowie meczu Colts po raz pierwszy znaleźli drogę do strefy końcowej, gdy Parris Campbell przeniósł podanie Ryana o cztery jardy na przyłożenie. McLaughlin ustawił kolejny 42-jardowy field goal dla gospodarzy, aby zakończyć pierwszą połowę. Goście z Jacksonville udali się do szatni z prowadzeniem 14:13.

Dywizyjny pojedynek bez obrotów

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od krótkiego biegu Lawrence’a do strefy końcowej Colts. Wtedy Colts w końcu błysnęli swoją grą biegową, kiedy running back Deon Jackson przebiegł trzy jardy do strefy końcowej. Kolejna próba dwupunktowej konwersji zakończyła się jednak niepowodzeniem, dzięki czemu Jaguary nadal prowadziły 21-19.

W ostatniej kwarcie Colts objęli prowadzenie po raz pierwszy w meczu, w którym nie było ani jednej rotacji. Jelani Woods złapał dziesięciojardowe podanie od Ryana na przyłożenie. Skargi obrony Jaguars na rzekomą ofensywną ingerencję w podanie przez Woodsa przeszły bez echa wśród sędziów.

Matt Ryan zaskakuje obronę Jaguars wielkim zagraniem

Trevor Lawrence nie dał się zniechęcić. Jego podanie na cztery jardy na niecałe trzy minuty przed końcem złapał Christian Kirk, dając Jaguarom ponowne prowadzenie. Ostatnie słowo w wymianie rozgrywających miał jednak Ryan. 37-latek doprowadził swój zespół do field-goal distance w ostatnim drive’ie i zaszokował Jaguarów 32-jardowym touchdown passem do Aleca Pierce’a na 17 sekund przed końcem.

Dzięki wygranej Colts (rekord: 3-2-1) stworzyli mały bufor na Jacksonville Jaguars (rekord: 2-3). W najbliższą niedzielę Colts zmierzą się z Tennessee Titans w kolejnym pojedynku dywizji, natomiast Jaguars goszczą New York Giants.