Рекордьорът Мат Райън води Colts до победа над Jaguars

Индианополис Колтс и Джаксънвил Ягуарс изиграват вълнуващ двубой в дивизията, особено в заключителните етапи. Решението дойде в последната минута, когато Мат Райън хвана защитата на „Ягуарс“ на грешен крак.

Indianapolis – Много добрият Мат Райън изведе своите Indianapolis Colts до победа с 34:27 (13:14) над Jacksonville Jaguars в двубой от дивизията.

Без двамата най-добри бегачи Джонатан Тейлър и Найхайм Хайнс почти всичко минаваше през куотърбека Райън, който постави нов рекорд на франчайза с 42 завършвания. При това той подаде три тъчдауна и спечели 389 ярда.

Неговият колега Тревър Лорънс също се представи посредствено, като постигна два тъчдауна и 189 ярда пас.

Тревор Лоурънс с първи тъчдаун

Тревор Лоурънс даде преднина на Ягуарите с куотърбек промъкване от един ярд малко преди края на първата четвърт. Кикърът на Колтс Чейс Маклафлин вкара отбора си за първи път в резултата с фийлдгол от 28 ярда през втората четвърт, а след това бегачът ДжаМикал Хейсти увеличи преднината на Джаксънвил с пробег от 61 ярда.

Преди почивката на полувремето Колтс за първи път попаднаха в крайната зона, когато Парис Кембъл пренесе пас на Райън от четири ярда за тъчдаун. Маклафлин подготви още един гол от 42 ярда за домакините, за да завърши първото полувреме. Гостите от Джаксънвил се прибраха в съблекалнята с преднина от 14:13.

Дуел в дивизия без обрати

Второто полувреме започна като първото с къс пробив на Лорънс в крайната зона на Колтс. След това „Колтс“ най-накрая демонстрираха играта си с бягане, когато Деон Джаксън навлезе в крайната зона от три ярда. Последвалият опит за конвертиране за две точки обаче се провали и Ягуарите поведоха с 21:19.

В последната четвърт „Колтс“ поведоха за първи път в мач, в който нямаше нито една загуба. Джелани Уудс улови десетярдов пас от Райън за тъчдаун. Оплакванията на защитата на Ягуарс относно предполагаемата намеса на Уудс в нападение не бяха чути от съдиите.

Мат Райън изненадва защитата на Jaguars с голяма игра

Тревор Лорънс не се уплаши. Неговият пас за четири ярда по-малко от три минути преди края беше уловен от Кристиан Кърк, за да даде на „Ягуарите“ отново преднина. Но последната дума в размяната на куотърбеци беше на Райън. 37-годишният играч изведе отбора си на дистанция до фийлд-гол в последния мач и шокира „Ягуарите“ с 32-ярдов тъчдаун пас към Алек Пиърс 17 секунди преди края.

С победата Colts (рекорд: 3-2-1) създадоха малка преднина пред Jacksonville Jaguars (рекорд: 2-3). Следващата неделя Колтс се изправят срещу Тенеси Титанс в следващия двубой от дивизията, а Ягуарс са домакини на Ню Йорк Джайънтс.