NFL: New England Patriots i Dallas Cowboys świętują wielkie zwycięstwa

New England Patriots zdeklasowali Cleveland Browns. Dallas Cowboys robią to samo z Atlanta Falcons.NFL News podsumowuje mecze o 19:00 w 10. dniu rozgrywek NFL.

Cleveland Browns w New England Patriots 7:45

New England Patriots odnieśli ważne zwycięstwo w walce o playoffy, poprawiając swój rekord do sześciu zwycięstw i czterech porażek dzięki domowej wygranej nad Browns. Cleveland ma rekord 5-5;

Browns poszli na całość w pierwszym drive, idąc na czwartej próbie tuż za strefą końcową i zostali nagrodzeni przyłożeniem od Bakera Mayfielda do Austina Hoopera. To miały być jednak jedyne punkty dla Cleveland. Patriots odpowiedzieli przyłożeniem w kolejnym podaniu. Mac Jones połączył się z Hunterem Henrym w strefie końcowej.

Przechwycenie przez Mayfielda dało Patriotom dobre pole position, dzięki czemu Rhamondre Stevenson wbiegł do strefy końcowej już w następnym zagraniu. Do połowy Patriots prowadzili 21-7 dzięki genialnemu przyłożeniu Jonesa do Kendricka Bourne’a i zdobyciu bramki.

Kiedy Stevenson zdobył swoje drugie przyłożenie w trzeciej tercji, aby zwiększyć przewagę do 28-7, mecz był praktycznie rozstrzygnięty. W czwartej tercji Henry zdobył swoje drugie przyłożenie. Wreszcie, rezerwowy rozgrywający Brian Hoyer dostał trochę praktyki i rzucił przyłożenie do Jakobi Meyersa.

Mayfield nigdy nie odnalazł swojej gry i zdołał zaliczyć tylko 73 jardy, zanim z powodu kontuzji zastąpił go rezerwowy Case Keenum. Z kolei Jones był bardzo skuteczny z 198 jardami podaniowymi i trzema przyłożeniami.

Atlanta Falcons w Dallas Cowboys 3:43

Dallas Cowboys dali popalić Atlancie Falcons. Quarterback Dak Prescott rzucił podania na 296 jardów i dwa przyłożenia, samemu również raz dostając się do strefy końcowej. Matt Ryan, rozgrywający Falcons, zaliczył występ poniżej przeciętnej. Wykonał tylko dziewięć ze swoich 21 podań na 117 jardów i rzucił dwa przechwyty.

Skuteczne działania miały miejsce w pierwszym okresie. Zamiast strzelić gola z 32-jardowej linii przeciwnika, by zmniejszyć deficyt do 6:7, Falcons rozegrali czwartą próbę – bezskutecznie. Cowboys wykorzystali kolejny drive na przyłożenie Ezekiela Elliotta. Dało to Dallas pewne prowadzenie 14-3. Do połowy meczu przewaga wzrosła do 38-3.

Cowboys mają bilans 7-2, Sokoły 4-5.

New Orleans Saints at Tennessee Titans 21:23

Tennessee Titans nadal są nie do zatrzymania, świętując szóstą z rzędu wygraną z New Orleans Saints i poprawiając swój rekord do 8-2.

Pod nieobecność kontuzjowanego gwiazdora Derricka Henry’ego, gra biegowa praktycznie nie istniała, zdobywając zaledwie 66 jardów. Ale quarterback Ryan Tannehill błyszczał z 213 jardami podania, jednym przyłożeniem i jednym passem. Wyróżniającym się zawodnikiem w obronie był Jeffery Simmons z dwoma sackami i dwoma tacklami za straty.

Saints rozgrywający Trevor Siemian rozegrał dobre spotkanie z 298 jardami podaniowymi i dwoma przyłożeniami, ale wciąż nie mógł poprowadzić swojej drużyny do szóstego zwycięstwa w sezonie, ponieważ rzut z boku nie powiódł się na 1:16 minuty przed końcem meczu, uniemożliwiając Nowemu Orleanowi odzyskanie posiadania.

Jacksonville Jaguars w Indianapolis Colts 17:23

A touchdown run Jonathana Taylora, zablokowany punt E.J. Speeda przeniesiony do strefy końcowej, plus field goal. Colts doskonale rozpoczęli mecz, obejmując prowadzenie 17-0 na początku pierwszej kwarty.

Ale Jaguary walczyły o powrót do gry. Przyłożenie i udana próba zdobycia dwóch punktów sprawiły, że na dziesięć minut przed końcem było 17-20. Nie dodano jednak żadnych innych punktów. Ostateczny wynik ustalił kicker Colts Michael Badgley, który strzelił gola.

Colts rozgrywający Carson Wentz rzucił podania na 180 jardów, pozostał bez touchdown passa i bez przechwytu. Trevor Lawrence, pierwszy wybór Jaguarów, trafił tylko 16 ze swoich 35 prób podań, rzucając na 162 jardy, ale bez przyłożenia.

Colts mają bilans 5-5, Jaguary 2-7.

Buffalo Bills w New York Jets 45:17

Po zaskakującej porażce 6:9 z Jacksonville Jaguars, Buffalo Bills wrócili na właściwe tory w meczu z New York Jets. Po tym jak do przerwy gra była jeszcze nieco otwarta przy wyniku pośrednim 17:3, w trzeciej tercji goście wyszli na prowadzenie 38:3.

Bills quarterback Josh Allen miał spektakularny mecz z 366 jardami i dwoma przyłożeniami przy jednym przechwycie. Jego ulubionym receiverem był Stefon Diggs z 162 jardami podaniowymi i przyłożeniem. Z kolei Mike White, rezerwowy rozgrywający Jets, miał czarny jak smoła dzień. Rzucił podania na 251 jardów, ale także cztery przechwyty.

Podczas gdy Buffalo Bills są na poziomie siedmiu zwycięstw i trzech porażek, Jets mają bilans 2-7.

Detroit Lions na Pittsburgh Steelers 16-16 po dogrywce

Pierwsze zwycięstwo Detroit Lions w sezonie było w zasięgu ręki. Ryan Santoso mógł wygrać mecz w dogrywce, strzelając z 48 jardów, ale piłka przeleciała daleko od słupków.

Z kolei Steelers w ostatnich sekundach dogrywki dotarli aż do linii 39 jardów przeciwnika i prawdopodobnie próbowaliby zdobyć bramkę, gdyby Pat Freiermuth nie popełnił błędu w decydującej fazie meczu.

Oba zespoły były upośledzone na pozycji rozgrywającego. Pittsburgh Steelers musieli radzić sobie bez swojego rozgrywającego Bena Roethlisbergera z powodu infekcji Corony. Jego zmiennik Mason Rudolph rzucił na 242 jardy, jedno przyłożenie i jeden przechwyt. Z kolei Jared Goff, rozgrywający Lions, musiał zagrać mimo kontuzji pleców, ale nie był czynnikiem z zaledwie 92 jardami podania. Niemiecki szeroki odbiorca Amon-Ra St. Brown był jego ulubionym celem przyłożenia z 61 jardami.