Kansas City Chiefs uderzają z ofensywną mocą: Wykrzyknik na Philadelphia Eagles

W pojedynku dwóch ostatnich zwycięzców Super Bowl bez Toma Brady’ego, Kansas City Chiefs zapewniają sobie zwycięstwo na Philadelphia Eagles. Główny trener Andy Reid świętuje swoje setne zwycięstwo z gośćmi.

Monachium – Kansas City Chiefs w imponujący sposób odbili się od dwóch porażek i wygrali wyjazdowy mecz z Philadelphia Eagles 42:30 (21:13). Była to trzecia porażka z rzędu drużyny gospodarzy, która z powodów osobistych musiała radzić sobie bez Lane’a Johnsona.

Obaj przeciwnicy stworzyli prawdziwy ofensywny spektakl, który przejdzie do historii NFL. Był to dopiero czwarty mecz w lidze bez puntu.

Patrick Mahomes skończył z 278 jardami podaniowymi, w tym pięcioma przyłożeniami i jednym przechwytem. Jalen Hurts zdobył 387 jardów i dwa przyłożenia. Tyreek Hill złapał piłki na 186 jardów i trzy przyłożenia, a Devonta Smith z Filadelfii miał 122 jardy.

Pierwsze przyłożenie Edwardsa-Helaire

Gospodarze pojawili się na tablicy wyników już przy pierwszym podaniu, kiedy to Jake Elliott strzelił gola z 29 jardów. Ale Chiefs natychmiast odpowiedzieli: Hill wyciągnął się w stronę pylonu, ale był już poza zasięgiem, Clyde Edwards-Helaire zdobył pierwsze przyłożenie po sfaulowanym podaniu od Patricka Mahomesa.

Dallas Goedert zdobył bramkę dla Eagles, zanim goście ponownie objęli prowadzenie – tym razem za sprawą Cheetah. Po tym jak „Philly” zmniejszyli przewagę do 13:14 za sprawą Elliotta z 25 jardów, Jody Fortson dodał do wyniku dla KC krótko przed przerwą.

Przyłożenie Orłów unieważnione z powodu kary

Także na rozpoczęcie drugiej połowy, Eagles mieli tylko 31-jardowy field goal, aby uczynić to 16-21 po przechwycie Mahomesa.Wcześniej Chris Lammons dał stronie domowej kolejną szansę na zdobycie przyłożenia z powodu kary offside przy próbie field-goal, ale na zagrywce, J.J. Arcega-Whiteside następnie przyznał ofensywną interferencję pass.

Po drugiej stronie Darrel Williams powiększył przewagę, zdobywając czwarte przyłożenie dla KC. Ptaki” nie dały za wygraną i zdobyły drugie przyłożenie w ostatniej tercji za sprawą Kennetha Gainwella. Ale Hill natychmiast dołożył kolejne dla Chiefs.

Smith score doesn’t count

Eagles prawie wrócili do gry, ale DeVonta Smith był poza boiskiem przy swoim niedoszłym przyłożeniu, zanim złapał piłkę – wynik się nie liczył. W przeciwieństwie do trzeciej wizyty Hilla w strefie końcowej. Ostateczny wynik podali wówczas gospodarze w osobie Grega Warda.

To był szczególny sukces Andy’ego Reida. Nie tylko dlatego, że główny trener Chiefs przez długi czas był również przy linii bocznej Eagles. 63-latek świętował swoje setne zwycięstwo z KC i jest tym samym pierwszym trenerem, który wygrał trzycyfrową liczbę spotkań w NFL z dwoma różnymi drużynami.

W najbliższą niedzielę Eagles zmierzą się z Carolina Panthers. Chiefs goszczą Buffalo Bills w Sunday Night Game.