NFL: New England Patriots и Dallas Cowboys празнуват големи победи

Патриотите от Нова Англия надделяха над Кливланд Браунс. Далас Каубойс правят същото с Атланта Фалконс.NFL News обобщава мачовете от 19:00 ч. на 10-ия ден от NFL.

Cleveland Browns в New England Patriots 7:45

Патриотите от Нова Англия постигнаха важна победа в битката си за плейофите, като подобриха рекорда си на шест победи и четири загуби с домакинска победа над Браунс. Кливланд е с 5-5 точки.

Браунс излязоха на терена още при първия удар, като се хвърлиха на четвърти даун точно пред крайната зона, и бяха възнаградени с тъчдаун пас от Бейкър Мейфийлд към Остин Хупър. Това обаче останаха единствените точки за Кливланд. Патриотите отговориха с тъчдаун още в следващия етап. Мак Джоунс се свързва с Хънтър Хенри в крайната зона.

Прехващането на Мейфийлд даде на Патриотите добра позиция на терена, така че Рамондре Стивънсън влезе в крайната зона още на следващото разиграване. До края на полувремето Патриотите поведоха с 21:7 с брилянтен тъчдаун пас от Джоунс към Кендрик Борн и гол.

Когато Стивънсън отбеляза втория си тъчдаун през третия период, за да увеличи преднината си на 28:7, мачът на практика беше решен. През четвъртия период Хенри улови втория си тъчдаун пас. Най-накрая резервният куотърбек Брайън Хойер получи известна практика и хвърли тъчдаун пас към Джейкъби Мейърс.

Мейфийлд така и не намери играта си и успя да премине само 73 ярда, преди да бъде заменен от резервния Кейс Кинум поради контузия. От друга страна, Джоунс беше много ефективен със 198 ярда пас и три тъчдауна.

Atlanta Falcons в Dallas Cowboys 3:43

Далас Каубойс разбиха Атланта Фалконс. Куотърбекът Дак Прескот хвърли пасове за 296 ярда и два тъчдауна, като веднъж влезе и в крайната зона. Мат Райън, плеймейкърът на „Соколите“, показа резултати под средните. Той завърши само девет от 21-те си паса за 117 ярда и хвърли два интерсепшъна.

Същността на проблема дойде през първия период. Вместо да вкарат гол от 32-ярдовата линия на противника, за да намалят изоставането си до 6:7, „соколите“ изиграха четвъртия опит – без успех. Cowboys използваха следващото движение за тъчдаун, изпълнен от Езекил Елиът. Това даде на Далас успокояваща преднина от 14:3. До края на полувремето преднината нарасна до 38-3.

Каубоите са с баланс 7-2, а Соколите – 4-5.

New Orleans Saints в Tennessee Titans 21:23

Тенеси Титанс продължават да бъдат неудържими, като отбелязаха шестата си поредна победа срещу Ню Орлиънс Сейнтс, за да подобрят рекорда си на 8-2.

В отсъствието на контузената звезда Дерик Хенри, играта почти не съществуваше – само 66 ярда. Но куотърбекът Райън Танехил блесна с 213 ярда, един пас и един тъчдаун. Изключителният човек в защитата беше Джефри Симънс с два сака и две борби за загуба.

Куотърбекът на Сейнтс Тревър Симиан изигра силен мач с 298 ярда и два тъчдауна, но така и не успя да изведе отбора си до очакваната шеста победа за сезона, тъй като 1:16 минути преди края на мача не успя да се справи с удара, което попречи на Ню Орлиънс да си върне владението.

Jacksonville Jaguars в Indianapolis Colts 17:23

Тачдаун от Джонатан Тейлър, блокиран удар от Ей Джей Спийд, който се пренася в крайната зона, и гол на терена. Колтс започнаха отлично, като поведоха със 17:0 в началото на първата четвърт.

Но „Ягуарите“ се върнаха в мача. С тъчдаун и успешна конверсия за две точки те се върнаха в рамките на 17-20 десет минути преди края. Въпреки това не бяха добавени допълнителни точки. Окончателният резултат е постигнат с гол от Майкъл Баджли, кикър на Colts.

Плеймейкърът на Колтс Карсън Уенц хвърли пасове за 180 ярда, остана без тъчдаун пас и без прехващане. Тревър Лорънс, избор № 1 на „Ягуарс“, направи само 16 от 35-те си опита за пас, като хвърли 162 ярда, но без тъчдаун.

Colts стоят на 5-5 рекорд, Jaguars на 2-7.

Buffalo Bills в New York Jets 45:17

След изненадващата загуба с 6:9 от Джаксънвил Джагуарс Бъфало Билс се върнаха към успеха срещу Ню Йорк Джетс. След като на почивката мачът все още беше отворен с междинен резултат 17:3, през третия период те се откъснаха напред с 38:3.

Куотърбекът на Билз Джош Алън изигра впечатляващ мач с 366 ярда и два тъчдауна и едно прекъсване. Любимата му приемна станция беше Стефон Дигс със 162 ярда и тъчдаун. Майк Уайт, резервният куотърбек на „Джетс“, пък имаше черен ден. Той подаде пасове за 251 ярда, но също така и четири прекъсвания.

Докато Бъфало Билс са със седем победи и три загуби, Джетс имат резултат 2-7.

Детройт Лъвове в Питсбърг Стийлърс 16-16 след продължения

Първата победа на Детройт Лъвове за сезона беше на една ръка разстояние. Райън Сантосо можеше да спечели мача в продължението с гол от 48 ярда, но прати топката далеч от вратата.

От друга страна, „Стийлърс“ стигнаха до 39-ярдовата линия на противника в последните секунди на продължението и вероятно щяха да опитат да вкарат и гол, ако Пат Фрайермут не се беше объркал в тази решителна фаза на играта.

И двата отбора бяха затруднени в позицията на плеймейкъра. Питсбърг Стийлърс трябваше да се справят без своя куотърбек Бен Ротлисбъргър заради инфекция с корона. Неговият заместник Мейсън Рудолф хвърли 242 ярда, подаде един тъчдаун и направи едно прекъсване. От друга страна, куотърбекът на „лъвовете“ Джаред Гоф трябваше да играе въпреки контузията в гърба, но не беше фактор със само 92 ярда пас. Немският ресивър Амон-Ра Сейнт Браун беше любимата му цел за тъчдаун с 61 ярда.