NFL: Brady nie daje rady w Nowym Orleanie – Saints szokują Buccaneers!

Tom Brady i Tampa Bay Buccaneers przegrywają z New Orleans Saints. W tym samym czasie, New England Patriots wygrywają z Los Angeles Chargers. ran podsumowuje późne mecze.

Tampa Bay Buccaneers w New Orleans Saints 36:27

Nie jest tajemnicą, że Tom Brady ma problemy przeciwko New Orleans Saints. W poprzednim sezonie Bucs przegrali oba mecze w sezonie zasadniczym. W playoffach jednak wyszli z nich zwycięsko. I również 8 dnia sezonu 2021 Tampa Bay zaczęła dobrze. 12-jardowe przyłożenie od Toma Brady’ego, złapane przez Chrisa Godwina, dało Buccaneers prowadzenie. Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty wyrównał Tre’Quan Smith. Justin Winston podał do niego na 16 jardów.

Tuż po rozpoczęciu drugiej kwarty kontuzji doznał Jameis Winston. Ponieważ kontuzji doznał również rezerwowy QB Tysom Hill, do gry wszedł Trevor Siemian. Mimo to Święci zdołali zdominować drugą kwartę, także dzięki dwóm przewrotom Toma Brady’ego, i na przerwę schodzili z prowadzeniem 16:7.

W trzeciej kwarcie Saints kontynuowali swoją przygodę z piłką. Alvin Kamara wbiegł na jard do strefy końcowej, by powiększyć przewagę do 23-7. Tampa Bay dotrzymywała kroku Saints dzięki przyłożeniu Giovanniego Bernarda, a po 41-jardowym podaniu do Mike’a Evansa i udanym PAT, na krótko przed końcem trzeciej kwarty wynik brzmiał już tylko 21:23.

Saints powiększyli nieco swoje niewielkie prowadzenie dzięki field goalowi. Jednak chwilę później obrona Nowego Orleanu przysnęła i pozwoliła na 50-jardowe podanie od Toma Brady’ego do Cyrila Graysona. Następująca po tym próba wymiany punktów nie powiodła się.

Na 1:44 przed końcem meczu Święci odzyskali prowadzenie (29-27). W decydującej akcji Brady nie trafił w pick six, który przypieczętował porażkę Buccaneers 36-27. Podczas gdy Bucs spadają do 6-2, Saints są 5-2 z jednym meczem mniej do rozegrania.

New England Patriots na Los Angeles Chargers 27-24

New England Patriots i Los Angeles Chargers rozegrali emocjonujący mecz. W pierwszej kwarcie obie drużyny były w stanie zdobyć przyłożenie z biegu. Po tym jak Chargers wyszli na prowadzenie za sprawą Austina Ekelera, „Pats” wyrównali za sprawą Damiena Harrisa.

W drugiej kwarcie Justin Herbert znalazł swojego partnera Keenana Allena, który podał na 5 jardów, co dało Los Angeles prowadzenie 14-7. Po dwóch golach Nicka Folka, na półmetku meczu Chargers prowadzili 14-13.

Kolejny field goal dał Nowej Anglii krótkie prowadzenie, zanim Chargers przywrócili dawne, jednopunktowe prowadzenie. W ostatnią kwartę weszły z prowadzeniem 17:16.

Tam Justin Herbert rzucił swój drugi przechwyt, który Adrian Philips przeniósł 26 jardów do strefy końcowej Chargers. Udana konwersja dwupunktowa dała Patriotom siedmiopunktowe prowadzenie. Nick Folk strzelił kolejnego gola, dzięki czemu Chargers mieli już dwa punkty przewagi.

Chargers nie byli w stanie odwrócić 10-punktowego deficytu. Joshua Palmer zdobył przyłożenie. Patriots zabezpieczyli jednak kolejny rzut z boku. New England po zwycięstwie ma teraz wyrównany rekord (4-4), natomiast Chargers ponieśli trzecią porażkę w sezonie (4-3).

Washington Football Team w Denver Broncos 10:17

Oba zespoły weszły w mecz ospale. Dopiero w drugiej kwarcie meczu na tablicy wyników pojawiły się pierwsze punkty. Zarówno Broncos, jak i drużyna piłkarska zamienili bramkę polową, zanim Melvin Gordon złapał 15-jardowe podanie od Teddy’ego Bridgewatera z nieco mniej niż 70 sekund przed półmetkiem, aby dać Denver prowadzenie 10-3. Taki też był wynik do przerwy.

Trzecia kwarta była w dużej mierze spokojna. Dopiero na 38 sekund przed końcem drużyna z Waszyngtonu wyrównała po 20-jardowym przyłożeniu DeAndre Cartera i udanym PAT.

Na niespełna 4:30 minuty przed końcem, Melvin Gordon zdobył swoje drugie przyłożenie. Po przechwycie Taylora Heinicke mecz wydawał się być rozstrzygnięty, ale Melvin Gordon stracił piłkę i dał Waszyngtonowi kolejną szansę na wyrównanie. Drużyna piłkarska nie wykorzystała jednak tej szansy i tym samym Denver Broncos (4-4) wygrali 17-10 z Washingtonem (2-6).

Jacksonville Jaguars w Seattle Seahawks 7:31

Seattle Seahawks odnieśli niezagrażające zwycięstwo z Jacksonville Jaguars. Geno Smith, zastępujący wciąż kontuzjowanego Russella Wilsona, wbiegł w strefę końcową w pierwszej kwarcie, a w drugiej wykonał 16-jardowe podanie do D.K. Metcalfa. Dziesięć sekund przed końcem połowy Jason Myers podwyższył prowadzenie do 17-0, zdobywając bramkę.

W drugiej połowie obraz był taki sam. Po 5 jardowym podaniu, D.K. Metcalf zdobył swoje drugie przyłożenie w tym dniu.

Reszta meczu toczyła się powoli. Dopiero w ostatniej kwarcie, na 1:49 przed końcem, znów pojawiły się punkty. Jamal Agnew złapał podanie od Trevora Lawrence’a i „skrócił” wynik do 7:24, a Travis Homer wykonał następujący po nim onside kick bezpośrednio na przyłożenie.

Mecz zakończył się więc wynikiem 31-7 dla Seahawks, którzy obecnie są 3-5. Jaguary pozostają w dolnej części ligi z zaledwie jednym zwycięstwem.