NFL: Брейди не може да го направи в Ню Орлиънс – Светците шокират Buccaneers!

Том Брейди и Tampa Bay Buccaneers губят срещу New Orleans Saints. В същото време Ню Ингланд Пейтриътс печелят срещу Лос Анджелис Чарджърс.Ран обобщава късните мачове.

Tampa Bay Buccaneers в New Orleans Saints 36:27

За никого не е тайна, че Том Брейди има проблеми срещу Ню Орлиънс Сейнтс. През миналия сезон Bucs загубиха и двата мача в редовния сезон. В плейофите обаче те излязоха победители. И също така на 8-ия ден от сезон 2021 Tampa Bay започна добре. 12-ярдов тъчдаун пас от Том Брейди, уловен от Крис Годуин, даде преднина на „Бъкейнърс“. Тре’Куан Смит изравни преди края на първата четвърт. Джъстин Уинстън намери приемника с пас от 16 ярда.

Малко след началото на второто тримесечие Джеймис Уинстън получи травма. Тъй като резервният QB Тайсъм Хил също беше контузен, в игра влезе Тревър Симиан. Въпреки това „светците“ успяха да доминират през втората четвърт, включително и благодарение на двете обръщания на Том Брейди, и на полувремето поведоха с 16:7.

През третата четвърт „светците“ продължиха оттам, откъдето бяха тръгнали. Алвин Камара пробяга един ярд в крайната зона, за да увеличи преднината си до 23:7. Тампа Бей не отстъпваше на Светците чрез тъчдаун на Джовани Бърнард, а след 41-ярдов пас към Майк Евънс и успешен PAT резултатът беше само 21:23 малко преди края на третата четвърт.

Светците увеличиха малко преднината си с гол. Но малко по-късно защитата на Ню Орлиънс заспа и позволи 50-ярдов пас от Том Брейди към Сирил Грейсън. Последвалото преобразуване за две точки е неуспешно.

1:44 мин. преди края на мача светците отново поведоха (29-27). В решаващия мач Брейди пропусна да направи шести изстрел, с което подпечата поражението на „Бъккейнърс“ с 36:27. Докато Bucs падат до 6-2, Saints са 5-2 с една игра по-малко.

Ню Ингланд Пейтриътс в Лос Анджелис Чарджърс 27-24

Патриотите от Нова Англия и Лос Анджелис Чарджърс изиграха вълнуващ мач. През първото тримесечие и двата отбора успяха да отбележат по един рутинг тъчдаун. След като „Чарджърс“ поведоха чрез Остин Екелер, „Патс“ изравниха чрез Деймиън Харис.

През второто тримесечие Джъстин Хърбърт намери своя ресивър Кийнан Алън за 5-ярдов тъчдаун пас, който изведе Лос Анджелис напред с 14:7. След два гола на Ник Фолк мачът завършва на полувремето с 14:13 за Чарджърс.

Нов гол даде на Нова Англия кратка преднина, преди Чарджърс да възстановят старата преднина от една точка. Те влязоха в последната четвърт с преднина от 17:16.

Там Джъстин Хърбърт хвърли второто си прекъсване, което Адриан Филипс пренесе на 26 ярда в крайната зона на Чарджърс. Успешното обръщане за две точки дава на Патриотите преднина от седем точки. След това Ник Фолк вкара още един гол, за да се стигне до две положения за Чарджърс.

Чарджърс не успяха да обърнат изоставането си от 10 точки. Джошуа Палмър отбеляза тъчдаун. Въпреки това Патриотите получиха последвалия „onside kick“. След победата Ню Инглънд има равен резултат (4-4), докато Чарджърс претърпяха третата си загуба за сезона (4-3).

Washington Football Team в Денвър Бронкос 10:17

И двата отбора влязоха вяло в мача. Първите точки бяха отбелязани едва през втората четвърт на мача. И „Бронкос“, и футболният отбор реализираха по един гол, преди Мелвин Гордън да улови 15-ярдов пас от Теди Бриджуотър малко под 70 секунди преди почивката, за да даде на Денвър преднина от 10:3. Такъв беше и резултатът на почивката.

Третото тримесечие беше до голяма степен безпроблемно. Едва 38 секунди преди края футболният отбор на Вашингтон успя да изравни с 20-ярдов тъчдаун на ДеАндре Картър и успешен PAT.

В оставащите малко под 4:30 минути Мелвин Гордън отбеляза втория си тъчдаун. След прихващане от страна на Тейлър Хайнике мачът изглеждаше решен, но Мелвин Гордън загуби топката и даде на Вашингтон още един шанс да изравни. Футболният отбор обаче не се възползва от този шанс и така Денвър Бронкос (4-4) спечели със 17:10 срещу Вашингтон (2-6).

Jacksonville Jaguars в Seattle Seahawks 7:31

Сиатъл Сийхоукс постигнаха незастрашителна победа срещу Джаксънвил Джагуарс. Джено Смит, който заместваше все още контузения Ръсел Уилсън, се втурна в крайната зона през първото тримесечие, преди да подаде 16 ярда на Ди Кей Меткалф през второто. Десет секунди преди края на полувремето Джейсън Майерс увеличава преднината на 17:0 с гол от игрално поле.

През второто полувреме картината е същата. След пас от 5 ярда Ди Кей Меткалф улови втория си тъчдаун за деня.

Останалата част от играта беше бавна. Едва в последната четвърт, 1:49 минути преди края, отново се появиха точки. Джамал Агню хвана пас от Тревър Лорънс и „съкрати“ резултата до 7:24. Травис Хоумър изпълни последвалия онсайд кик директно към тъчдаун.

Така мачът завърши с 31:7 за „морските ястреби“, които сега са с баланс 3-5. Ягуарите остават в дъното на лигата със само една победа.