NFL: Seattle Seahawks pokonują New York Giants, szalone zwycięstwo komandosów z Waszyngtonu.

Zwrotnik New York Giants jest wielkim dżinem w ich przegranej z Seattle Seahawks. Washington Commanders odwracają grę w ostatnich minutach na Indianpolos Colts. ran recaps późnych sztuk z tygodnia 8.

New York Giants at Seattle Seahawks 13:27

W pojedynku dwóch zaskakujących drużyn zwyciężyli Seattle Seahawks. Quarterback Geno Smith rzucił na 212 jardów i dwa przyłożenia. Daniel Jones, podający Giants, ukończył tylko 17 ze swoich 31 podań na 176 jardów i bez przyłożeń.

Po tym jak ofensywy obu drużyn w ogóle nie zdołały wejść do gry w pierwszej kwarcie, Seahawks zapewnili pierwsze punkty w drugiej tercji. DK Metcalf złapał krótkie touchdown pass od Geno Smitha.

W miarę upływu 2. kwarty obie drużyny rażąco traciły piłkę. Seahawks receiver Tyler Lockett popełnił fumble tuż za własną strefą końcową. Dobrą sytuację wykorzystał Saquon Barkley, który dostał się do strefy końcowej i wyrównał stan meczu.

Kiedy Seahawks zostali zmuszeni do puntu w kolejnym ataku, Giants returner Richie James popełnił fumble na własnej linii 19 jardów. Seahawks byli w stanie wykorzystać to do zdobycia field goala i objąć prowadzenie 10-7 w połowie meczu.

Na początku trzeciej kwarty, ofensywa Giants skompletowała długi 14-play drive, który zaowocował 31-jardowym field goalem, dzięki któremu zrobiło się 10-10. W kolejnym drive’ie Seahawks, Lockett pozwolił prześlizgnąć się niemal pewnemu podaniu na touchdown, przez co Seattle również mogło zdobyć tylko field goal.

Pozostał więc pojedynek kopaczy: Jason Myers trafił z 51 jardów i przywrócił Seahawks prowadzenie 13:10. Następnie Graham Gano zdobył z 45 jardów dla Giants – 13:13.

Pierwsze przyłożenie w drugiej połowie padło na nieco ponad dziewięć minut przed końcem. Seahawks pokazali więcej chęci do podawania w pionie w tej fazie i zostali nagrodzeni, kiedy Smith zarządził 33-jardowe touchdown pass do Locketta. Seattle tym samym objęło prowadzenie po raz czwarty w meczu, tym razem 20:13.

Kiedy Seahawks puntowali z nieco ponad sześcioma minutami pozostającymi w grze, Giants returner Richie James stracił swoje drugie fumble, pozwalając Seattle rozpocząć na linii 32 jardów przeciwnika. Już dwa zagrania później Kenneth Walker złapał touchdown pass, dając Seattle prowadzenie 27-13. Po tym, Giants nigdy nie znalazł drogi powrotnej do gry.

Seahawks poprawiają swój rekord do pięciu zwycięstw i trzech porażek. Giants przyznali sobie drugą porażkę w sezonie, ale mają na swoim koncie niezwykłe sześć zwycięstw.

Tennessee Titans at Houston Texans 17:10

Tennessee Titans świętują piątą wygraną z Houston Texans, ale przy okazji zmagali się z potężnymi problemami. Rezerwowy rozgrywający Malik Willis zdołał zdobyć tylko 55 jardów i rzucił przechwyt. Bardzo skuteczna była za to gra biegowa, która zdobyła łącznie 314 jardów. Sam Derrick Henry zaliczył 219 jardów i dwa przyłożenia.

Rozgrywający Texans Davis Mills miał 152 passing yards, jedno touchdown pass i jeden interception. Brandin Cooks złapał podania na 73 jardy. Houston po siedmiu meczach ma bilans 1-5-1.

Washington Commanders at Indianapolis Colts 17:16

Komandosi z Waszyngtonu odwrócili niemal pewną porażkę w ostatniej kwarcie. Na jedenaście minut przed końcem meczu Nyheim Hines dał Colts prowadzenie 16-7 dzięki przyłożeniu. W ostatnich pięciu minutach Waszyngton podkręcił jednak tempo.

Joey Slye Made zmniejszył deficyt do 10:16 dzięki field goalowi, a gdy do końca meczu pozostało zaledwie 22 sekundy, rozgrywający Commanders Taylor Heinicke sam zdobył przyłożenie. Dzięki następnemu i decydującemu dodatkowemu punktowi wygrali mecz.

Heinicke zanotował także 279 jardów podaniowych, przyłożenie (touchdown pass) i przechwyt. Pasażer Colts Sam Ehlingerrzucił na 201 jardów. Washington legitymuje się rekordem czterech zwycięstw i czterech porażek, natomiast Colts są 3-4-1.

San Francisco 49ers w Los Angeles Rams 31-14

San Francisco 49ers podarowali panującym mistrzom Super Bowl z Los Angeles negatywny rekord 3-4. Sami Kalifornijczycy stoją na równym poziomie czterech zwycięstw i czterech porażek.

Rozgrywający 49ers Jimmy Garoppolo zanotował 235 passing yards i dwa touchdown passy. Running back Christian McCaffrey osiągnął triple dzięki rzuconemu touchdown passowi, złapanemu touchdown passowi i running touchdownowi. W sumie zapewnił 149 jardów przestrzeni.

Rozgrywający Rams Matthew Stafford zanotował 187 passing yards i jedno touchdown pass. Gra biegowa Los Angeles nie była czynnikiem, zdobywając zaledwie 56 jardów przestrzeni.