НФЛ: Сиатъл Сийхоукс побеждават Ню Йорк Джайънтс, луда победа на Вашингтон Командирите.

Възвръщач на Ню Йорк Джайънтс е големият проклятие в загубата им от Сиатъл Сийхоукс. Вашингтонските командири обръщат мача в последните минути на Indianpolos Colts.Ран обобщава късните мачове от Седмица 8.

New York Giants в Seattle Seahawks 13:27

В двубоя на два изненадващи отбора победиха Сиатъл Сийхоукс. Куотърбекът Джино Смит хвърли 212 ярда и два тъчдауна. Даниел Джоунс, подавачът на „Гигантите“, завърши само 17 от своите 31 паса за 176 ярда и без тъчдаун.

След като през първата четвърт нападенията на двата отбора изобщо не успяха да влязат в игра, „морските ястреби“ дадоха първите точки през втория период. DK Metcalf улови къс тъчдаун пас от Джено Смит.

С напредването на втората четвърт и двата отбора откровено губеха топката. Приемникът на „Ястребите“ Тайлър Локет извърши нарушение точно пред собствената си крайна зона. Сакуон Баркли се възползва от добрата ситуация, за да влезе в крайната зона и да изравни играта.

Когато „морските ястреби“ бяха принудени да пробият на следващия етап, връщащият играч на „гигантите“ Ричи Джеймс се спъна на собствената си 19-ярдова линия. „Морските ястреби“ успяха да го използват за гол и да поведат с 10:7 на полувремето.

В началото на третата четвърт нападението на „Джайънтс“ направи дълга атака от 14 игри, която доведе до гол от 31 ярда и резултатът стана 10:10. В следващия мач на „морските ястреби“ Локет пропусна почти сигурен тъчдаун, така че Сиатъл също успя да отбележи само гол.

Така се стигна до двубой на ритнитопковците: Джейсън Майерс вкара от 51 метра и върна „морските ястреби“ в резултата с 13:10. След това Греъм Гано вкара от 45 ярда за Джайънтс – 13:13.

Първият тъчдаун за второто полувреме дойде малко повече от девет минути преди края. В тази фаза „морските ястреби“ показаха по-голямо желание да подават вертикално и бяха възнаградени, когато Смит успя да подаде 33-ярдов тъчдаун на Локет. Така Сиатъл поведе за четвърти път в мача, този път с 20:13.

Когато „морските ястреби“ удариха с малко повече от шест минути до края на мача, връщащият играч на „гигантите“ Ричи Джеймс загуби втората си грешка, което позволи на Сиатъл да започне от противниковата линия от 32 ярда. Само две разигравания по-късно Кенет Уокър улови тъчдаун пас и даде на Сиатъл преднина от 27:13. След това Джайънтс така и не успяха да се върнат в мача.

„Морските ястреби“ подобриха рекорда си на пет победи и три загуби. Гигантите допуснаха втората си загуба за сезона, но имат забележителните шест победи.

Тенеси Титанс в Хюстън Тексас 17:10

Тенеси Титанс празнуват петата си победа срещу Хюстън Тексас, но се бориха сериозно в процеса. Резервният куотърбек Малик Уилис успя да премине само 55 ярда и хвърли интерсепшън. Но играта с бягане беше много ефективна и натрупа общо 314 ярда. Само Дерик Хенри се отчете с 219 ярда и два тъчдауна.

Куотърбекът на Тексас Дейвис Милс има 152 ярда пас, един тъчдаун и едно прекъсване. Брандин Кукс улови пасове за 73 ярда. Хюстън има 1-5-1 резултат след седем мача.

Washington Commanders в Indianapolis Colts 17:16

Командирите на Вашингтон обърнаха почти сигурно поражение в последната четвърт. Единадесет минути преди края на мача Найхайм Хайнс дава на „Колтс“ преднина от 16:7 с тъчдаун. В последните пет минути обаче Вашингтон увеличи напрежението.

Джоуи Слай Мад намали изоставането до 10:16 с фийлдгол, а само 22 секунди преди края на мача куотърбекът на Commanders Тейлър Хайнике сам отбеляза тъчдаун. С последвалата и решителна допълнителна точка те спечелиха мача.

Хайнике записа и 279 ярда пас, тъчдаун и интерсепшън. Colts Passer Sam Ehlinger хвърли за 201 ярда. Вашингтон има четири победи и четири загуби, а Колтс са с баланс 3-4-1.

Сан Франциско 49ers в Лос Анджелис Рамс 31-14

Сан Франциско 49ers предадоха на действащите шампиони на Супербоул от Лос Анджелис отрицателен рекорд от 3-4. Самите калифорнийци са с равен брой победи и загуби – четири.

Куотърбекът на 49ers Джими Гарополо записа 235 ярда и два тъчдауна. Бягащият бек Крисчън Маккафри постигна тройния резултат с хвърлен тъчдаун пас, уловен тъчдаун пас и бягане. Като цяло той осигури 149 ярда пространство.

Куотърбекът на „овните“ Матю Стафорд записа 187 ярда и един тъчдаун пас. Бягащата игра на Лос Анджелис не беше фактор, като спечели само 56 ярда пространство.