Detroit Lions na haju – Philadelphia Eagles przegrywają pierwszy mecz w sezonie

Po powrocie Amon-Ra St. Browna, Detroit Lions odnoszą piąte zwycięstwo w sezonie. Jets zaskakująco pokonują Eagles, a Patriots przegrywają z Raiders.

New England Patriots @ Las Vegas Raiders

New England Patriots coraz głębiej w kryzysie: Nawet bez kontuzjowanego Jimmy’ego Garoppolo, Las Vegas Raiders zdołali wygrać z drużyną Belichicka.

Jimmy Garoppolo musiał opuścić mecz w drugiej kwarcie z powodu kontuzji pleców, weteran Brian Hoyer zastąpił go i rzucił na 162 jardy. Biegacz Josh Jacobs przebiegł piłkę 25 razy na 77 jardów. Były odbiorca Patriots Jakobi Meyers zanotował pięć przechwytów na 61 jardów i przyłożenie. Był to pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Raiders zdobyli więcej niż 20 punktów.

Ezekiel Elliott zdobył swoje pierwsze przyłożenie dla New England Patriots w trzeciej kwarcie, podczas gdy biegacz Patriots Rhamondre Stevenson sprawił, że mecz był interesujący dzięki punktowi w czwartej kwarcie. Jednak Raiders przypieczętowali zwycięstwo safety przeciwko Macowi Jonesowi na dwie minuty przed końcem.

Las Vegas odnosi trzecie zwycięstwo w sezonie (3-3), New England spada do 1-5, najgorszy początek sezonu w dwudziestotrzyletniej karierze Billa Belichicka jako głównego trenera Patriots.

Arizona Cardinals @ Los Angeles Rams

Los Angeles Rams odnieśli pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie przeciwko Arizona Cardinals. Rams byli przekonujący w ofensywie i defensywie przeciwko zdeklasowanym Cardinals.

Cooper Kupp zaliczył imponujący występ w swoim drugim meczu w sezonie, zdobywając swoje pierwsze przyłożenie w sezonie i łapiąc siedem podań na 148 jardów. Biegacz Rams, Kyren Williams, również wyróżnił się 20 prowadzeniami na 158 jardów i przyłożeniem.

Los Angeles wygrało po raz trzeci w tym sezonie (3-3), podczas gdy Cardinals ponieśli piątą porażkę w tym roku (1-5).

Philadelphia Eagles @ New York Jets

Ostatnia niepokonana drużyna NFL również przegrywa: Philadelphia Eagles po ciężkim meczu przegrali z New York Jets. Dla Jets była to pierwsza wygrana z Eagles w historii klubu.

Obrona Jets pozwoliła tylko na 14 punktów przeciwko silnej ofensywie Eagles i trzykrotnie przechwyciła Jalena Hurtsa – nigdy wcześniej nie rzucił więcej picków w meczu. Trzecie przechwycenie miało decydujące znaczenie dla losów meczu, gdy obrońca Jets Tony Adams przechwycił podanie Hurtsa na dwie minuty przed końcem i przeniósł piłkę tuż za linię bramkową. Niedługo potem Breece Hall zdobył zwycięskie przyłożenie.

Ofensywnie, niewiele wystarczyło, aby Jets wygrali mecz: Zach Wilson rzucił na 186 jardów bez przyłożenia i przechwytu. Podający Garrett Wilson złapał osiem podań na 90 jardów, a biegacz Breece Hall zanotował 39 jardów w biegu i 54 jardy w odbiorze, oprócz decydującego przyłożenia.

Jets wygrywają trzeci mecz w sezonie (3-3), a Eagles przegrywają po raz pierwszy po pięciu zwycięstwach z rzędu (5-1).

Detroit Lions @ Tampa Bay Buccaneers

Detroit Lions utrzymują kurs i wygrywają trzeci mecz z rzędu – Buccaneers nigdy tak naprawdę nie odnajdują się w grze i muszą przyznać się do porażki.

Zarówno atak, jak i obrona Lions były przekonujące: atak zdołał łącznie 380 jardów, podczas gdy obrona pozwoliła tylko na 251 jardów i złapała jeden przechwyt. Amon-Ra St. Brown zaliczył mocny powrót i zanotował dwanaście przyłożeń na 124 jardy i przyłożenie. Rozgrywający Jared Goff kontynuował swoją formę i rzucił na 353 jardy i dwa przyłożenia.

Detroit Lions wygrali swój piąty mecz w sezonie (5-1) i pozostają stabilni na szczycie NFC North. Tampa Bay poniosła drugą porażkę w sezonie (3-2), ale nadal pozostaje na pierwszym miejscu w NFC South.