Детройт Лъвове във възход – Филаделфия Ийгълс губи първия си мач за сезона

При завръщането на Амон-Ра Сейнт Браун Детройтските лъвове успяват да постигнат петата си победа за сезона. Джетс изненадващо побеждават Ийгълс, а Патриотите също губят от Рейдърс.

Ню Инглънд Пейтриътс @ Лас Вегас Рейдърс

Ню Инглънд Пейтриътс са все по-дълбоко в кризата: Дори без контузения Джими Гарополо, Лас Вегас Рейдърс успя да постигне победа срещу отбора на Беличик.

Джими Гарополо трябваше да напусне мача през втората четвърт поради контузия в гърба, ветеранът Брайън Хойер го замени и хвърли 162 ярда. Бягащият бек Джош Джейкъбс пробяга топката 25 пъти за 77 ярда. Бившият ресивър на Патриотите Джакоби Мейърс записа пет улова за 61 ярда и тъчдаун. За първи път през този сезон „Рейдърс“ отбелязаха повече от 20 точки.

Езекиел Елиът отбеляза първия си тъчдаун за „Ню Инглънд Пейтриътс“ през третата четвърт, а бегачът на „Пейтриътс“ Рамондре Стивънсън направи мача интересен с гол през четвъртата четвърт. Но „Рейдърс“ подпечатаха победата с безопасност срещу Мак Джоунс две минути преди края.

Лас Вегас печели третата си победа за сезона (3-3), а Ню Ингланд пада до 1-5, което е най-лошият старт на сезона в двадесет и три годишната кариера на Бил Беличик като старши треньор на Патриотите.

Аризона Кардиналс @ Лос Анджелис Рамс

Лос Анджелис Рамс спечели първата си домакинска победа за сезона срещу Аризона Кардиналс. Овните бяха убедителни в офанзивен и дефанзивен план срещу превъзхождащите ги Кардинали.

Купър Куп се представи впечатляващо във втория си мач за сезона, като отбеляза първия си тъчдаун за сезона и улови седем паса за 148 ярда. Бягащият бек на „овните“ Кайрън Уилямс също се отличи с 20 подавания за 158 ярда и тъчдаун.

Лос Анджелис спечели за трети път през този сезон (3-3), докато Кардиналите претърпяха петата си загуба за годината (1-5).

Philadelphia Eagles @ New York Jets

Последният непобеден отбор в НФЛ също губи: Филаделфия Ийгълс загуби от Ню Йорк Джетс след тежка битка. За „Джетс“ това беше първата победа срещу „Ийгълс“ в историята на франчайза.

Защитата на „Джетс“ допусна само 14 точки срещу силното нападение на „Ийгълс“ и прехвана три пъти Джейлън Хъртс – никога досега той не е хвърлял повече пикове в един мач. Третото прехващане беше решаващо за мача, когато защитникът на „Джетс“ Тони Адамс пресече пас на Хъртс две минути преди края и изнесе топката точно зад линията на вратата. Малко след това Брис Хол отбеляза победния тъчдаун.

В офанзивен план малко беше достатъчно на „Джетс“, за да спечелят мача: Зак Уилсън хвърли 186 ярда, без да хвърли тъчдаун или да прекъсне. Ресивърът Гарет Уилсън хвана осем паса за 90 ярда, а бегачът Брис Хол записа 39 ярда за бързане и 54 ярда за получаване в допълнение към решителния тъчдаун.

Джетс печелят третия си мач за сезона (3-3), а Орлите губят за първи път след пет поредни победи (5-1).

Detroit Lions @ Tampa Bay Buccaneers

Детройтските лъвове запазват курса си и печелят третия си пореден мач – „Бъкейнърс“ така и не намират пътя към успеха и трябва да признаят поражението си.

Както нападението, така и защитата на Лъвовете бяха убедителни: Нападението успя да постигне общо 380 ярда, а защитата допусна само 251 ярда и хвана една пресечена топка. Амон-Ра Сейнт Браун направи силно завръщане и записа дванадесет улови за 124 ярда и един тъчдаун. Куотърбекът Джаред Гоф продължи да поддържа формата си и хвърли 353 ярда и два тъчдауна.

Детройтските лъвове спечелиха петия си мач за сезона (5:1) и остават стабилни на върха в Северната конференция на НФК. Тампа Бей допусна втората си загуба за сезона (3-2), но все пак остава на първо място в НФК Юг.