Aaron Rodgers pozostaje „właścicielem” Chicago Bears – Green Bay Packers ustanawiają rekord zwycięstw

Na Chicago Bears można liczyć. Potykający się Green Bay Packers prowadzeni przez rozgrywającego Aarona Rodgersa wygrywają pojedynek w NFC North i ustanawiają nowy rekord NFL dzięki zwycięstwu

Munich – 787 – tyle zwycięstw w sezonie zasadniczym mają obecnie Green Bay Packers.

Rekordowe zwycięstwo przyszło przeciwko Chicago Bears, ze wszystkich drużyn, które do tego starcia prowadziły w statystykach przez dekady z wynikiem 786. W pojedynku w NFC North, Packers dzięki comebackowi wygrali 28:19.

Aaron Rodgers po raz kolejny udowodnił swój status „właściciela” Niedźwiedzi, nawet jeśli na początku nie wyglądało to dobrze.

W pierwszej kwarcie Bears, prowadzeni przez rushing touchdown Justina Fielda, prowadzili 10-0. Dopiero w drugiej kwarcie Packers w ogóle weszli na tablicę, a ostatni drive przed przerwą debiutanta Christiana Watsona sprawił, że na półmetku z punktu widzenia gości było 10-16.

W drugiej połowie obrona Packers i special teams wyszły na plus. Bears udało się zdobyć tylko jeden field goal, Green Bay zablokowało kolejny.

Rodgers wygrywają pojedynek rozgrywających

Dwa późne przechwyty Fieldsa potem ostatecznie kosztowały Bears grę, Rpdgers poprowadził Packers do 18 punktów w ostatniej kwarcie i był kluczem do zwycięstwa mimo zaledwie 182 jardów i jednego przyłożenia. Field skończył z 254 jardami w powietrzu i 71 na ziemi, ale dwa turnovers były również na niego.

To pozostawia Bears na dnie dywizji z rekordem 3-9, Green Bay poprawia się do 5-8, ale ani jedni ani drudzy nie będą mieli nic wspólnego z playoffami w tym sezonie.