Аарон Роджърс остава „собственик“ на Чикаго Беърс – Green Bay Packers постави рекорд по победи

Можете да разчитате на Чикагските мечки. Препъващите се Green Bay Packers, водени от куотърбека Аарон Роджърс, печелят двубоя в NFC North и поставят нов рекорд в NFL с победата

Мюнхен – 787. Толкова победи са спечелили „Грийн Бей Пакърс“ през редовния сезон.

Рекордната победа е срещу отбора на Чикаго Беърс, който десетилетия наред води статистиката със 786 точки до този сблъсък. В двубоя в NFC North Packers спечелиха с 28:19 благодарение на обрат.

Аарон Роджърс за пореден път доказа статута си на „собственик“ на „Мечките“, макар и в началото това да не изглеждаше добре.

През първото тримесечие „мечките“, водени от бързия тъчдаун на Джъстин Фийлд, поведоха с 10:0. Едва през второто тримесечие „опаковчиците“ изобщо стигнаха до попадение, като в последния момент преди почивката новобранецът Кристиан Уотсън направи резултата 10:16 на полувремето от гледна точка на гостите.

През второто полувреме защитата и специалните екипи на Packers се представиха отлично. Мечките успяха да вкарат само един гол, а Грийн Бей блокира още един.

Роджърс печели двубоя с куотърбека

Два късни интерсепшъна от Фийлдс, които в крайна сметка костваха мача на „мечките“, Рпдърс изведе „Пакърс“ до 18 точки през последната четвърт и беше ключов фактор за победата, въпреки че имаше само 182 ярда и един тъчдаун. Фийлд завърши с 254 ярда във въздуха и 71 по земя, но двата обрата също бяха негова заслуга.

По този начин „мечките“ остават на дъното на дивизията с резултат 3-9, а „Грийн Бей“ се подобрява до 5-8, но никой от тях няма да има нищо общо с плейофите този сезон.