Playoffy NFL: Houston Texans pokonują Cleveland Browns dzięki magii Strouda i katastrofie Flacco

Houston Texans pokonali Cleveland Browns w pierwszym meczu playoffów sezonu 2023. Podczas gdy C.J. Stroud był znakomity, Joe Flacco miał dwa pick sixy i zaprzepaścił potencjalną wygraną.

Houston Texans wygrali 45-14 z Cleveland Browns w rundzie dzikich kart. Na boisku wyróżnił się rozgrywający Texans, C.J. Stroud, który wykonał 16 z 21 podań na 274 jardy i trzy przyłożenia.

Ofensywne fajerwerki do przerwy

Teksańczycy dotarli aż do linii 2 jardów przeciwnika podczas swojego drugiego drive’u, ale zdołali zdobyć tylko field goal. Później sprawy przybrały na sile: Kareem Hunt zdobył pierwsze przyłożenie dla Browns. Stroud rzucił przyłożenie do Nico Collinsa już w następnym przyłożeniu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 10:7 na korzyść Houston.

Kolejne akcje ofensywne przebiegały bez zmian: rozgrywający Browns Joe Flacco rzucił przyłożenie do Hunta. Teksańczycy byli nawet w stanie zamienić pierwszą zagrywkę na punkty w kolejnym przyłożeniu. A w najbardziej spektakularny sposób: Stroud zabłysnął 76-jardowym przyłożeniem do Brevina Jordana – 17:14 dla Teksańczyków.

Ogólnie rzecz biorąc, Stroud, wybór nr 2 w drafcie 2023, wielokrotnie imponował dużymi zagraniami. Około minuty przed przerwą, podający Texans powiększył prowadzenie 37-jardowym podaniem do Daltona Schultza, dając Houston prowadzenie 24-14 do przerwy.

Godne uwagi: do tego momentu Stroud rzucił już na 236 jardów.

Flacco rzuca dwa pick sixy w ciągu dwóch minut

Flacco również miał dobry mecz przez długie odcinki (307 jardów, 1 TD), zanim popełnił dwa kluczowe błędy w połowie 3. kwarty. Pod presją rzucił wysoką piłkę, która została przechwycona przez Stevena Nelsona i przeniesiona 84 jardy z powrotem do strefy końcowej. Dało to Houston solidne prowadzenie 31-14.

The Browns podjęli pochopne ryzyko i poszli po czwartą piłkę na własnej linii 32 jardów. Flacco popełnił kolejny błąd i rzucił piłkę w ramiona przeciwnego linebackera Christiana Harrisa, który również zwrócił piłkę na przyłożenie. Przy wyniku 38:14 była to wstępna decyzja.

Niesamowite: dwa pick sixy miały miejsce w odstępie zaledwie dwóch minut.

Na początku ostatniej kwarty Devin Singletary również zdobył przyłożenie, aby wyrównać na 45:14 i zakończyć klęskę Browns.