НФЛ плейофи: Хюстън Тексас победи Кливланд Браунс благодарение на магията на Страуд и катастрофата на Флако

Хюстън Тексас победи Кливланд Браунс в първия мач от плейофите за сезон 2023 г. Докато Си Джей Страуд се отличи, Джо Флако направи два pick six-а и изхвърли потенциална победа.

Хюстън Тексас надделя с 45:14 срещу Кливланд Браунс в кръга „Уайлд кард“. Изключителният човек на терена беше куотърбекът на Тексас Си Джей Страуд, който изпълни 16 от 21 паса за 274 ярда и три тъчдауна.

Ферверки в нападение до полувремето

Тексасците стигнаха до линията на противниковия 2 ярд при втория си драйв, но успяха да вкарат само гол. След това нещата потръгнаха: Карим Хънт вкара първия тъчдаун за Браунс. Страуд хвърли тъчдаун пас към Нико Колинс още на следващия диск. Първата четвърт завърши 10:7 в полза на Хюстън.

Следващите нападателни движения продължиха без промяна: куотърбекът на Браунс Джо Флако хвърли тъчдаун пас към Хънт. Тексасците дори успяха да превърнат първото разиграване в точки при последвалия драйв. И по най-зрелищния начин: Страуд блесна със 76-ярдов тъчдаун пас към Бревин Джордан – 17:14 за Тексас.

Общо казано, Страуд, избор №2 в драфта през 2023 г., многократно впечатли с големи отигравания. Около минута преди края на полувремето играчът на Тексас увеличи преднината с 37-ярдов тъчдаун пас към Далтън Шулц, с което Хюстън поведе с 24:14 на почивката.

Забележително: До този момент Страуд вече беше хвърлил цели 236 ярда.

Флако хвърля две шестици в рамките на две минути

Флако също изигра добър мач в дълги периоди (307 YDS, 1 TD), преди да направи две решаващи грешки в средата на третата четвърт. Под натиск той хвърли висока топка, която беше прехваната от Стивън Нелсън и отнесена на 84 ярда в крайната зона. Това даде на Хюстън солидна преднина от 31:14.

Браунс предприеха необмислен риск и отидоха на четвърти даун на собствената си 32-ярдова линия. Флако направи поредната грешка и хвърли топката в ръцете на противниковия лайнбекър Крисчън Харис, който също върна топката за тъчдаун. При резултат 38:14 това беше предварителното решение.

Невероятно: Двата pick six-а се случиха само в рамките на две минути един от друг.

В началото на последната четвърт Девин Сингълтари също вкара тъчдаун, за да направи резултата 45:14 и да завърши провала за „Браунс“.