NFL: Raiders z Las Vegas wygrywają w ostatniej sekundzie z Indianapolis Colts

Raiders z Las Vegas podtrzymują swoje szanse na playoffy w zaciętym pojedynku z Indianapolis Colts. Mecz zostaje rozstrzygnięty przez field goal w ostatniej sekundzie.

Munich/Indianapolis – Las Vegas Raiders wciąż mają duże szanse na dotarcie do playoffów NFL. Z kolei Indianapolis Colts oddali swój pierwszy punkt meczowy za udział w postseaseon. Colts przegrali z Raiders 20-23 (10-13) na własnym boisku Lucas Oil Field w Indianapolis.

Rozgrywający Colts Carson Wentz, który dopiero w ostatniej chwili przeskoczył z listy Covida do składu meczowego, zaliczył 148 jardów i jedno przyłożenie bez przechwytów. Po raz kolejny najaktywniejszy w ataku Colts był running back Jonathan Taylor, który zdobył 108 jardów i przyłożenie.

Dla Las Vegas Raiders, rozgrywający Derek Carr również miał bardzo dobry występ z 255 jardami, jednym przyłożeniem i dwoma przechwytami.

Jonathan Taylor z 20. przyłożeniem

Raiders zdobyli przyłożenie już przy pierwszym podjeździe dzięki 2 jardowemu przyłożeniu tight enda Josha Jacobsa. Na początku drugiej kwarty Daniel Carlson strzelił gola z 47 jardów, dzięki czemu goście prowadzili 10-0.

Po drugiej stronie, dopiero w drugiej kwarcie Colts quarterback Wentz otrzymał pierwsze podanie do kolegi z drużyny. Przynajmniej kicker Michael Badgley zadbał o to, by Indianapolis znalazło się na tablicy wyników z 46-jardowym field goalem. Kolejny gol Carlsona dał gościom prowadzenie 13-3.

Pierwszy naprawdę udany drive Colts, z Wentzem kończącym siedem podań z rzędu, wprowadził Indianapolis do czerwonej strefy na sekundy przed przerwą. Jonathan Taylor zakończył akcję biegiem na jeden jard, zdobywając swoje 20. przyłożenie w sezonie, dzięki czemu w połowie meczu wynik brzmiał 10-13.

Curious touchdown pass from Carson Wentz

A także w pierwszych minutach po przerwie Colts byli bardziej rozbudzeni i zapewnili najbardziej kuriozalną scenę meczu: 45-jardowe podanie od Carsona Wentza w kierunku end zone Raiders poleciało w double coverage – jajko prześlizgnęło się jednak przez ręce obrońców, przez co wide receiver T.Y. Hilton miał dostęp tylko do end zone. Hilton musiał tylko złapać ją w strefie końcowej i sprawić, że Colts po raz pierwszy wyszli na prowadzenie.

W ostatniej kwarcie Raiders odzyskali prowadzenie po pierwszym przyłożeniu Dereka Carra w meczu. Znalazł on swojego odbiorcę Huntera Renfrowa na jedenaście jardów. Na niespełna dwie minuty przed końcem meczu kopacz Colts, Badgley, trafił 41-jardowego gola, by doprowadzić do remisu 20-20

Kicker Daniel Carlson z decydującym field goal

Na dwie sekundy przed końcem, Raiders wygrali mecz: kicker Daniel Carlson utrzymał nerwy na wodzy z 33 jardów i zdobył bramkę z kończącego się zegara, co dało wynik 23:20.

Raiders mają teraz bilans 9-7 i mogą zapewnić sobie miejsce w play-offach dzięki zwycięstwu nad Los Angeles Chargers w 18. dniu meczu. Colts (9-7) zmierzą się z Jacksonville Jaguars.