NFL: Las Vegas Raiders спечелиха в последната секунда срещу Indianapolis Colts

Las Vegas Raiders запазиха шансовете си за плейофите в напрегнат двубой срещу Indianapolis Colts. Мачът се решава с гол в последната секунда.

Мюнхен/Индианаполис – Las Vegas Raiders все още имат добри шансове да достигнат плейофите на НФЛ. Индианаполис Колтс пък дадоха първата си точка за участие в мача след края на сезона. Колтс загубиха от Рейдърс с 20:23 (10-13) на домашното си игрище Лукас Ойл Фийлд в Индианаполис.

Куотърбекът на Колтс Карсън Уенц, който едва в последния момент премина от списъка на Ковид в състава за мача, завърши със 148 ярда пас и един тъчдаун, без прекъсвания. Отново Джонатан Тейлър бе най-активният бегач в нападението на Колтс със 108 ярда и тъчдаун.

Куотърбекът на Лас Вегас Рейдърс Дерек Кар също се представи отлично – 255 ярда пас, един тъчдаун и две прекъсвания.

Джонатан Тейлър с 20-и тъчдаун

Рейдърите вкараха тъчдаун още в първия си мач с 2 ярда, в които се втурна Джош Джейкъбс. В началото на второто тримесечие кикърът Даниел Карлсон вкара 47-ярдов фийлдгол, с който гостите поведоха с 10:0.

От друга страна, до второто тримесечие куотърбекът на Колтс Уенц получи първия си пас към съотборник. Поне кикърът Майкъл Баджли се погрижи Индианаполис да се разпише с 46-ярдов гол. Нов гол на Карлсон даде на гостите преднина от 13:3.

Първият наистина успешен опит на Колтс, при който Уенц направи седем поредни паса, доведе Индианаполис до червената зона секунди преди почивката. Бегачът Джонатан Тейлър завърши мача с един ярд за 20-ия си тъчдаун за сезона, за да направи резултата 10-13 на полувремето.

Любопитен тъчдаун пас от Карсън Уенц

А също така в първите минути след почивката Colts бяха по-будни и предоставиха най-любопитната сцена в мача: 45-ярдов пас от Карсън Уенц към крайната зона на Raiders летеше в двойно покритие – но яйцето се изплъзна през ръцете на защитниците, така че широкият приемник T.Y. Хилтън имаше достъп само до крайната зона. Хилтън трябваше само да го хване в крайната зона и да изведе Колтс напред за първи път.

В последната четвърт „Рейдърс“ си върнаха преднината след първия тъчдаун пас на Дерек Кар. Той намери своя приемник Хънтър Ренфроу за 11 ярда. В оставащите малко по-малко от две минути кикърът на Колтс Баджли вкара 41-ярдов фийлд гол, за да изравни резултата при 20:20.

Кикерът Даниел Карлсон с решаващ гол на терена

Две секунди преди края Raiders спечелиха мача: кикърът Даниел Карлсон запази нервите си от 33 ярда и вкара гол с изтичане на времето за краен резултат от 23:20.

Сега „Рейдърс“ имат резултат 9-7 и могат да се класират за плейофите с победа над „Лос Анджелис Чарджърс“ в 18-ия ден. Колтс (9-7) се изправят срещу Джаксънвил Джагуарс.