NFL Playoffs: Cincinnati Bengals kończą posezonową posuchę przeciwko Las Vegas Raiders

W emocjonującym meczu Cincinnati Bengals wygrywają swój pierwszy mecz playoff NFL od 1991 r. Przeciwko Las Vegas Raiders, Joe Burrow i spółka świętują zwycięstwo 26:19. W końcowej fazie robi się dramatycznie.

Monachium/Cincinnati – Cincinnati Bengals wygrali pierwszy mecz otwierający Wild Card Round w NFL 26:19. Przeciwko Las Vegas Raiders, drużyna z Ohio zakończyła długą passę zwycięstw w playoffach.

Benglas dominował we wczesnej fazie meczu, kończąc pierwszą kwartę prowadzeniem 10-3. Przyłożenie C.J. Uzomaha i 31-jardowy field goal Evana McPhersona dały gospodarzom punkty. Burrow i spółka mogli zrobić to jeszcze lepiej, ale Bengals nie potrafili zamienić fumble i wynikającej z niego dobrej pozycji w polu karnym na kolejne przyłożenie.

W drugiej kwarcie Raiders nieco lepiej weszli w mecz. Mimo to, Bengals wciąż byli drużyną lepszą. Na niespełna dwie minuty przed końcem połowy, Joe Burrow znalazł swojego wide receivera Tylera Boyda w strefie końcowej przeciwnika. Zagranie to wywołało dyskusję, ponieważ sędziowie faktycznie za wcześnie zagwizdali. Przyłożenie nie powinno być zaliczone zgodnie z przepisami.

Many Field Goals, Exciting End

But the Raiders byli w stanie po raz kolejny umieścić punkty na tablicy wyników. Dzięki „two-minute drill” i przyłożeniu do Zay’a Jonesa, zespół trenera Richa Bisaccia zmniejszył straty do 13:20.

O losach trzeciej kwarty zadecydowało kilka dyskusyjnych decyzji sędziowskich. Punktować mogli tylko Bengals, w osobie kickera McPhersona, który powiększył przewagę „Cincy” do stanu 23:13. Tuż po rozpoczęciu czwartej kwarty, to właśnie odpowiednik McPhersona po stronie Raiders sprawił, że mecz znów stał się emocjonujący. Daniel Carlson zdobył 34-jardowego gola na 16:23 przed końcem meczu

Po tym jak obaj kickerzy ponownie zamienili field goale, a obrona Raiders była w stanie zatrzymać Bengals, rozgrywający Raiders Derek Carr miał szansę wyrównać stan meczu dzięki touchdown drive. I rzeczywiście: udane podania do Jacobsa i Wallera postawiły Las Vegas w dobrej sytuacji.

Jednak to Bengals mieli lepszą końcówkę po swojej stronie. Ostatnim podaniem meczu Derek Carr rzucił pierwszy, ale decydujący o losach spotkania przechwyt. Cincinnati Benglas wygrywają w ten sposób swój pierwszy mecz playoff od 1991 roku.