Плейофи в НФЛ: Cincinnati Bengals сложи край на сушата след края на сезона срещу Las Vegas Raiders

В един вълнуващ мач Cincinnati Bengals печелят първия си плейофен мач в НФЛ от 1991 г. насам.Срещу Las Vegas Raiders Джо Бъроу и компания празнуват победата с 26:19. В последния период става драматично.

Munich/Cincinnati – Cincinnati Bengals спечелиха първия откриващ мач от кръга „Уайлд кард“ в НФЛ с 26:19. Срещу „Лас Вегас Рейдърс“ франчайзът от Охайо прекрати дългата си серия от победи в плейофите.

Бенглас доминираха в началото на мача, като завършиха първата четвърт с преднина от 10:3. Тъчдаунът на Си Джей Узома и 31-ярдовият фийлд гол на Еван Макферсън донесоха точки на домакините. Бъроу и компания можеха да се справят още по-добре, но Бенгалс не успяха да превърнат фъмбъла и получената добра позиция на терена в още един тъчдаун.

През второто тримесечие Raiders влязоха в играта малко по-добре. Въпреки това Бенгалс все още бяха по-добрият отбор. Малко по-малко от две минути преди края на полувремето Джо Бъроу намери своя приемник Тайлър Бойд в крайната зона на противника. Играта предизвиква дискусия, защото съдиите всъщност са надули свирката твърде рано. Според правилата тъчдаунът не е трябвало да бъде зачетен.

Много голове в полето, вълнуващ край

Но Raiders също успяха да запишат точки на таблото за пореден път. С „двуминутната си тренировка“ и тъчдаун пас към Зей Джоунс отборът на временния старши треньор Рич Бизача намали изоставането си до 13:20.

Третата четвърт беше определена от някои съмнителни съдийски решения. Единствено „Бенгалс“ успяха да отбележат гол в лицето на кикър Макферсън, който увеличи преднината на „Синси“ до 23:13. Малко след началото на четвъртата четвърт колегата на Макферсън от страна на Raiders отново направи играта вълнуваща. Даниел Карлсон вкара гол от 34 ярда 16:23 минути преди края.

След като двамата кикери отново реализираха голове и защитата на Raiders успя да спре Bengals, куотърбекът на Raiders Дерек Кар имаше възможност да изравни резултата с тъчдаун. И наистина: успешните пасове към Джейкъбс и Уолър поставят Лас Вегас в добра позиция.

Въпреки това Бенгалите имаха по-добър край. С последния пас в мача Дерек Кар хвърли първото, но решаващо прекъсване в мача. По този начин Синсинати Бенглас печелят първия си плейофен мач от 1991 г. насам.