Ню Йорк Джайънтс претърпяват историческо поражение срещу Каубоите

Далас Каубойс нанасят унизително поражение на Ню Йорк Джайънтс, за да започнат новия сезон в НФЛ и да счупят няколко рекорда.

Първият неделен мач от новия сезон в НФЛ се превръща в мач за историята! Далас Каубойс победи Ню Йорк Джайънтс с 40:0 на техния стадион.

Разгромът на стадион „Метлайф“ беше най-високият по рода си в историята на този двубой. То беше дори по-тежко от поражението на Джайънтс с 35:0 от Тексас през 1995 г., когато мачът също бе откриващ за сезона в НФЛ и за двата отбора.

За Каубоите това беше и най-високият им рекорд по брой победи и загуби в първия мач за сезона. Те надминаха рекорда си от 1978 г., когато разгромиха Балтимор Колтс с 38:0.

Нещастията за „Джайънтс“ започнаха още в началото, когато седем минути след началото на първата четвърт Ноа Игбиноген пробяга блокиран опит за гол от 58 ярда в крайната зона на противника.
Когато малко преди края на първото полувреме бегачът Тони Полард вкара тъчдаун за 26:0, мачът вече беше приключил.

Полард също пренесе топката в крайната зона на „Гигантите“ с къс пробег през третата четвърт, преди Кавонтай Търпин да вкара още един тъчдаун и кикърът Брандън Обри да реализира допълнителната точка, за да стане 40:0.