NFL: Орлите продължават победния ход срещу Стийлърс, Делфините побеждават Лъвовете

Филаделфия Ийгълс празнува седмата си победа срещу Питсбърг Стийлърс и остава единственият непобеден отбор в НФЛ. Делфините на Маями успяват да се върнат в мача с Детройт Лайънс. Най-любопитният мач обаче се проведе между Каролина Пантърс и Атланта Фалконс.

Питсбърг Стийлърс във Филаделфия Ийгълс 13:35

Филаделфия Ийгълс празнуват седмата си победа в седмия мач и остават най-добрият отбор в НФЛ. Куотърбекът Джейлън Хърц се отличи с 285 ярда пас и четири тъчдауна.

След като първият опит на „Стийлърс“ завърши с три точки, нападението на „Ийгълс“ беше ефективно веднага. Ей Джей Браун улови тъчдаун пас от Джейлън Хъртс за 39 ярда. Стийлърс изравниха с Дерек Уат, който получи тъчдаун пас от Чейс Клейпул. Орлите не бяха разтревожени. Браун улови още два тъчдаун паса от Хъртс преди почивката. Филаделфия се оттегли на почивката с преднина от 21:10.

Орелите продължиха да бъдат ефективни и в началото на третата четвърт. Този път Зак Паскал улови тъчдаун пас от Хърц и увеличи преднината на 28:10. Фъмбъл на куотърбека на „Стийлърс“ Кени Пикет отново постави „Ийгълс“ в благоприятна позиция. Майлс Сандърс навлезе в крайната зона, така че мачът беше окончателно решен при междинен резултат 35:13.

Miami Dolphins в Detroit Lions 31:27

Детройт започна ударно: Джамал Уилямс даде преднина на „лъвовете“ с пробив в крайната зона още в първия мач. Следващата атака също завършва в крайната зона. Този път куотърбекът Джаред Гоф подаде на широкия приемник Д’Андре Суифт, който се възстановяваше от контузия. Маями отговори с тъчдаун пас на Туа Таговайлоа към Джейлън Уодъл.

Гоф продължи да води нападението си надолу по терена с работеща пасивна игра на третия диск, което позволи на Уилямс да пусне втория си тъчдаун. Делфините също останаха ефективни, като Уодъл улови втория си тъчдаун пас от Таговайлоа. Детройт се оттегли на почивката с преднина от 27:17.

Делфините обърнаха мача в третия период. Първо Алек Инголд влезе в крайната зона, а след това Майк Гезики улови тъчдаун пас – 31:27 за Маями. Това остава и крайният резултат. Немският ресивър Амон-Ра Сейнт Браун улови седем паса за 69 ярда.

Las Vegas Raiders в New Orleans Saints 0:24

След като досега нямаше тъчдаун през този сезон, този път Алвин Камара беше най-забележимият човек на терена. Първо се втурна в крайната зона, а после улови тъчдаун пас от Анди Далтън. От друга страна, „Рейдърс“ останаха без гол, така че на полувремето Ню Орлиънс водеше със 17:0.

След почивката Камара продължи победната си серия. При подобна игра през второто тримесечие той улови още един тъчдаун пас от Далтън, който даде на Ню Орлиънс преднина от 24:0. Последната четвърт на мача остана без резултат.

Chicago Bears в Dallas Cowboys 29:49

Каубоите влязоха в крайната зона още при първия си опит в лицето на куотърбека Дак Прескот. В следващата атака Далас добави тъчдаун пас от Прескот към Сиди Ламб. Куотърбекът на „мечките“ Джъстин Фийлдс намали изоставането на 7-14 точки, като сам навлезе в крайната зона.

Нападението на „Каубоите“ беше неудържимо. Третият и четвъртият драйв също завършиха с тъчдаун – първо с пробив на Тони Полард, а след това с пас на Прескот към Джейк Фъргюсън. 40 секунди преди края на полувремето „мечките“ намалиха изоставането си до 14:28, когато Н’Кил Хари получи тъчдаун пас от Фийлдс. След това Прескот хвърли прехващане. Чикаго се възползва от това и вкара гол на полувремето – 17:28.

През третата четвърт Халил Хърбърт вкара тъчдаун, за да доведе резултата до 23:28, но последвалото преобразуване в две точки беше неуспешно. Каубоите се върнаха към 35:23 с втория тъчдаун на Полард. Когато линейният защитник на „Каубоите“ Мика Парсънс взе топката и я пренесе в крайната зона, мачът вече беше решен при резултат 42:23. Полард завърши мача с третия си тъчдаун, за да направи резултата 49:29.

Arizona Cardinals в Minnesota Vikings 26:34

В третата четвърт имаше две смени на водачеството. Първо Зак Ертц хвана тъчдаун пас за Кардиналите, а след това Александър Матисън влезе в крайната зона за Викингите – 21:17 за Минесота. Далвин Кук увеличи преднината на 28:17 с тъчдаун.

Но мачът далеч не беше решен. Рондейл Мур улови тъчдаун пас, за да донесе на Кардиналите пет точки. Въпреки това преобразуването за две точки не успява. Аризона намали изоставането си до 26:28 с гол в четвъртата четвърт.

Къзънс хвърли още един тъчдаун, този път към Кей Джей Озбърн, така че „викингите“ отново се откъснаха на 34:26. Тъй като опитът за допълнителна точка се провали, Кардиналите останаха на една ръка разстояние от тях. Аризона обаче не успя да се възползва от това.

Carolina Panthers в Atlanta Falcons 34:47 б.в.

След като Пантерите вкараха първите точки с гол на терена още в първия мач, Соколите отбелязаха първия тъчдаун във втората част на мача. Кайл Питс улови къс пас от Маркъс Мариота и влезе в крайната зона. Д’Онта Форман влезе в крайната зона за първи път за „Пантерите“ и даде на Каролина преднина от 10:7.

41 секунди преди полувремето обаче куотърбекът на Пантерите Пи Джей Уокър хвърли пик 6, който беше върнат в крайната зона от Лоренцо Картър. Атланта се оттегли на почивката с преднина от 14:10. През третата четвърт Мариота направи втория си тъчдаун пас. Този път Тайлър Олгейер беше целта, така че „соколите“ поведоха с 21:13.

Пантерите рискуваха, когато отидоха на четвърти даун на противниковата линия от 1 ярда. Те бяха възнаградени с тъчдаун от Д’Онта Форман и успешна конверсия за две точки, за да стане 21-21.

В хода на мача водачеството се променяше напред-назад. Полевият гол връща преднината на „соколите“ с три точки. Пантерите отговориха с третия тъчдаун на Д’Онта Форман за 28:24, а „Соколите“ – с тъчдаун пас на Деймиър Бърд за 31:28. 36 секунди преди края на мача фийлдгол увеличи преднината на 34:28.

Но „Пантерите“ не бяха победени. Уокър хвърли невероятен 62-ярдов тъчдаун пас към DJ Moore, за да направи резултата 34-34, а допълнителната точка можеше да реши мача. Но ударът на Еди Пинейро попадна в непосредствена близост до вратата. Играта влезе в продължения.

Мариота първо получи право на атака с Атланта, но хвърли интерсепшън. Още един път Пинейро можеше да реши мача в полза на Пантегери с точен удар. Но опитът му за гол от 33 ярда също не попадна в целта. Younghoe Koo беше по-точен и вкара гол на „Соколите“ от 41 ярда, за да спечели мача.