NFL: Лос Анджелис Чарджърс печелят трилър в извънредно време срещу Денвър Бронкос

Лос Анджелис Чарджърс победиха Денвър Бронкос с 19:16 след продължения, за да затворят шестия ден от играта, изпращайки Ръсел Уилсън и компания в криза за добро.

Munich – Лос Анджелис Чарджърс продължиха победната си серия и победиха Денвър Бронкос с 19:16 след продължения. За франчайза от Калифорния това е трета поредна победа, а Денвър чака победа вече три мача.

Всъщност в началото нещата вървяха много добре за Бронкос. Под ръководството на световния шампион във Формула 1 Люис Хамилтън, който от няколко месеца е съсобственик на отбора, Broncos започнаха мача с 10:0. Отговорни за това са Брандън Макманус, който може да вкара 51-ярдов гол, и Грег Дулчич. 22-годишният новобранец получи 39-ярдов пас от Ръсел Уилсън в крайната зона.

Чарджърите обаче не се впечатлиха и се върнаха силно през втората четвърт, въпреки че куотърбекът Джъстин Хърбърт не записа тъчдаун пас през целия мач. Остин Екелер завърши с шестия си тъчдаун в последните три мача. След това кикърът на Лос Анджелис Дъстин Хопкинс изравни резултата с гол от 37 ярда. Все пак Бронкос излязоха на почивката с преднина, след като Макманус вкара още един фийлдгол малко преди края на втората четвърт.

Дъстин Хопкинс запазва хладнокръвие в продълженията

Второто полувреме също щеше да бъде доминирано от изпълнителите на удари. Хопкинс отново изравни в третата четвърт, а Макманус върна Денвър напред в четвъртата. Около четири минути преди края отново Хопкинс вкара от 35 метра, за да направи резултата 16:16.

В следващото удължено време игра на специалните отбори щеше да реши мача. След удар на Чарджърс, връщащият играч на Бронкос Монтрел Уошингтън докосна топката, но я загуби от Дийн Леонард, което постави Лос Анджелис на добра позиция. Отново Хопкинс беше на мястото си и удари Чарджърс от 39 ярда за победата.

Победата над съперниците им от дивизията връща Чарджърс на върха в АФК Запад, докато четвъртата загуба на Денвър в шестия им мач продължава да изглежда мрачна. Следващата седмица Бронкос са домакини на силния отбор на Ню Йорк Джетс, а Лос Анджелис се изправят срещу Сиатъл Сийхоукс.