Гигантите празнуват Томи ДеВито, завръщането на Титаните шокира Делфините

На 14-ия ден от НФЛ за първи път имаше два мача в понеделник вечер, които започнаха по едно и също време. Имаше два двубоя в конференциите, които завършиха с нищо по-малко от трилър

За да завърши 14-ият ден от мачовете в НФЛ, имаше два двубоя в АФК и НФК, като за първи път в понеделник вечер имаше два мача, които започваха по едно и също време.

В АФК „Маями Делфинс“ прие „Тенеси Титанс“, а в НФК „Ню Йорк Джайънтс“ беше домакин на „Грийн Бей Пакърс“. В крайна сметка Титаните и Джайънтс спечелиха по драматичен начин.

На стадион „Хард Рок“ в Маями се разигра истински трилър. След като „Делфините“ дълго време изглеждаха затормозени в нападение, „Титаните“ си изкопаха дупка от 14 точки с няколко грешки. В рамките на много кратко време Титаните на два пъти навлязоха в полето, за да направят резултата 28-27, преди последната атака на Делфините да се провали.

Като цяло куотърбекът Туа Таговайлоа изпълни 23 от 33 паса за 240 ярда и свали една топка. Делфините не отбелязаха нито една точка в нападение през първото полувреме.

Водещ бързак беше Рахим Мостерт с 96 ярда при 21 бягания и два тъчдауна, а най-добрият ресивър за вечерта беше Джейлън Уодъл със 79 ярда и шест улова. Тайрик Хил трябваше да напусне мача с контузия в глезена и навъртя 61 ярда.

Уил Левис натрупа общо 327 ярда пас за Титаните, той осигури първия тъчдаун на Делфините в мача с pick six на Зак Сийлър, но изведе отбора си напред в решаващия момент. Най-добрият бегач беше Дерик Хенри с едва 35 ярда, средно само 2,1 ярда, но с два тъчдауна. Водещ ресивър беше ДеАндре Хопкинс със 124 ярда, включително най-значимото улавяне през втората четвърт за 45 ярда.

Giants изтръгват победата от ръцете на Packers

В паралелния мач „Грийн Бей Пакърс“ всъщност бяха фаворити срещу „Ню Йорк Джайънтс“, но дълго време се бориха със зъби и нокти. В крайна сметка резултатът беше 24:22 в полза на Ню Йорк след също толкова дива финална фаза

Куотърбекът Томи ДеВито блестеше повече като бегач, отколкото като подавач в началото. Дълго време той беше водещият рънър със 71 ярда, а по въздух натрупа 158 ярда и един тъчдаун и не допусна обрат. Сакуон Баркли вкара два тъчдауна и пробяга 86 ярда, но се обърка без намеса в края на четвъртата четвърт, когато Джайънтс бяха на път да победят. След това „Пакърс“ поведоха драматично, преди „Джайънтс“ да се върнат в обсега на полето за гол и Ранди Бълок да порази това поле. Най-добрият получател беше Уан’Дейл Робинсън със 79 ярда.

Джордан Лав имаше спад в добрата си форма. Той улови само 25 от 39 топки и хвърли прекъсване към Джейсън Пиннок. Той не успя да отбележи тъчдаун, но успя да се справи с фъмбъла. Най-добрият бегач беше Ей Джей Дилън с 53 ярда, а тесният енд Тъкър Крафт беше най-опасният човек по въздух с 64 ярда. Малик Хийт улови тъчдаун.

Следващата седмица Пакърс са домакини на Тампа Бей Бъкейнърс, а Джайънтс пътуват до Ню Орлиънс Сейнтс. Маями Долфинс пътуват до Ню Йорк Джетс, а Тенеси Титанс са домакини на Хюстън Тексанс.