НФЛ: Бъфало Билс победи Канзас Сити Чийфс – Махомес с две прекъсвания

Бъфало Билс празнуват лесна победа срещу Канзас Сити Чийфс в играта в неделя вечер. От друга страна, отборът около суперзвездата куотърбек Патрик Махоумс допуска третото си поражение за сезона.

Мюнхен – Горчива вечер за Kansas City Chiefs. В неделния вечерен мач от петия ден на НФЛ отборът на старши треньора Анди Рийд допусна явна загуба с 20:38 срещу Бъфало Билс у дома на стадион Arrowhead.

По-специално куотърбекът на Chiefs Патрик Махоумс не изживя най-добрия си ден. Само 33 от 54 паса бяха приети, а плеймейкърът хвърли два интерсепшъна. Пропускът му през третата четвърт беше особено болезнен.

Шефовете изоставаха с 13-24 в този момент, преди Махоумс да хвърли топката в ръцете на Мика Хайд, който я пренесе на 26 ярда за тъчдаун, за да увеличи преднината на своя франчайз до 31-13.

Josh Allen със силно представяне

Билс показаха силна игра в гостуването в Канзас Сити. Особено през втория период франчайзът успя да положи основите на четвъртата си победа за сезона. В рамките на малко повече от седем минути отборът се разписа три пъти с два тъчдауна и един гол.

Сигналистът Джош Алън имаше отличен ден. Той подаде три тъчдаун паса на съотборниците си, а през първото тримесечие и сам навлезе в крайната зона. Междувременно неговият колега Махоумс имаше два тъчдауна.

С резултат 4-1 Билс оглавяват АФК Изток, докато Шефовете изненадващо са на последно място в АФК Запад с две победи и три загуби.