Sunday Night Football: Eagles wygrywają festiwal punktów przeciwko Packers – obawy o Rodgersa

W meczu Sunday Night Football, Philadelphia Eagles nieznacznie wygrali z Green Bay Packers. Orły wygrały 40-33 w festiwalu punktów. Packers obawiają się o gwiazdę rozgrywającego Aarona Rodgersa.

Munich – W meczu Sunday Night Football, Philadelphia Eagles wąsko wygrali z Green Bay Packers. Orły wygrały festiwal punktów 40:33.

Obie drużyny naprawdę rozkręciły się w pierwszej kwarcie. Najpierw Eagles zdobyli dwa przyłożenia z 4 jardowym biegiem running back Kennetha Gainwella i 15 jardowym biegiem kolegi z pozycji Milesa Sandersa. Potem rozkręciła się także ofensywa Packers wokół gwiazdorskiego rozgrywającego Aarona Rodgersa. Po 20-jardowym przyłożeniu running back AJ Dillona nastąpił jedenastojardowy touchdown szerokiego odbiorcy Randalla Cobba.

Shooting continues

Druga kwarta była żywiołowa. Sanders ponownie dał Eagles prowadzenie z przyłożeniem, a następnie Green Bay’s Aaron Jones wyrównał wynik na 20:20 z 23 jardowym połowem. W międzyczasie obaj kopacze spudłowali. Następnie, na 13 sekund przed przerwą, „Philly” zdobyła kolejne przyłożenie po 30-jardowym podaniu quarterbacka Jalena Hurtsa do receivera Queza Watkinsa, by objąć prowadzenie na przerwie.

Trzeci kwartał był stosunkowo spokojny. Gwiazdor AJ Brown zdobył przyłożenie z 6-jardowego przechwytu, by wyrównać stan meczu na 34-20, a kicker Packers Mason Crosby kopnął field goal, by zmniejszyć prowadzenie do 23-34.

Martwi się o Rodgersa

W trzecim kwadransie nastąpił szokujący moment dla Packers, kiedy Rodgers musiał opuścić boisko z kontuzją mięśnia brzucha i już nie wrócił. Backup Jordan Love wszedł do gry za weterana rozgrywającego.

W czwartej kwarcie kicker Eagles Jake Elliott kopnął field goal, aby przywrócić prowadzenie. Green Bay jednak nie poddało się i zdobyło 63-jardowe przyłożenie autorstwa rookie receivera Christiana Watsona. W końcówce meczu Elliott kopnął field goal za kolejne trzy punkty Eagles. Na około minutę przed końcem, Crosby również ponownie zapunktował dla Packers, dzięki czemu wynik końcowy wyniósł 33:40.

Hurts with 157 Rushing Yards

Rodgers przed kontuzją rzucił dwa przechwyty, a w tym sezonie ma już dziewięć przechwytów. Jego odpowiednik Hurts miał o cztery jardy więcej passing (157) niż rushing (153).

Eagles tym samym przedłużają swój rekord do 10-1 i nadal prowadzą w NFC East. Packers zajmują trzecie miejsce w NFC North z rekordem 4-8.