Футбол в неделя вечер: Eagles печелят фестивала на точките срещу Packers – притеснения за Роджърс

В неделния футболен мач Филаделфия Ийгълс спечели с малко срещу Грийн Бей Пакърс. Орлите печелят с 40-33 във фестивал на точките. Packers се притесняват за звездата на куотърбека Аарон Роджърс.

Мюнхен – В неделната футболна вечер Филаделфия Ийгълс спечели с малко срещу Грийн Бей Пакърс. Орлите спечелиха фестивала по точки с 40:33.

Двата отбора започнаха да се надлъгват през първата четвърт. Първо Орлите отбелязаха два тъчдауна с 4 ярда от бегача Кенет Гейнуел и 15 ярда от колегата му Майлс Сандърс. След това нападението на Пакърс около звездата куотърбек Аарон Роджърс също се развихри. 20-ярдовият бърз тъчдаун на бегача Ей Джей Дилън беше последван от 11-ярдов тъчдаун, уловен от широкия приемник Рандал Коб.

Стрелбата продължава

Втората четвърт беше оживена. Сандърс отново даде преднина на „орлите“ с тъчдаун, а след това Аарон Джоунс от Грийн Бей изравни резултата в 20:20 с улов от 23 ярда. Междувременно и двамата ритачи са пропуснали по един PAT. След това, 13 секунди преди почивката, „Филаделфия“ вкара още един тъчдаун с 30-ярдов пас от куотърбека Джейлен Хърц към ресивъра Куес Уоткинс, за да поведе на почивката.

Третото тримесечие беше сравнително спокойно. Звездният ресивър Ей Джей Браун вкара тъчдаун с улов от 6 ярда, за да направи резултата 34:20, а кикърът на Пакърс Мейсън Кросби вкара фийлдгол, за да намали преднината до 23:34.

Притеснения за Роджърс

В третата четвърт имаше шоков момент за Пакърс, когато Роджърс трябваше да напусне терена с травма на коремния мускул и не се завърна. Резервният Джордан Лав влезе в игра вместо ветерана куотърбек.

В четвъртата четвърт кикърът на орлите Джейк Елиът вкара гол, за да възстанови преднината. Но Грийн Бей не се предаде и отбеляза 63-ярдов тъчдаун от новобранеца Крисчън Уотсън. В края на мача Елиът вкара гол за още три точки на „Ийгълс“. Около минута преди края Кросби също вкара нов гол за Packers, за да се стигне до крайния резултат 33:40.

Hurts със 157 ярда при бягане

Роджърс беше хвърлил две прекъсвания преди контузията си и вече е с девет прекъсвания през този сезон. Неговият колега Хъртс има с четири ярда повече преминаване (157), отколкото бързане (153).

По този начин Eagles увеличиха резултата си на 10-1 и продължават да водят в NFC East. Пакърс са трети в Северната конференция на НФК с резултат 4-8.