Runda dzikich kart: Detroit Lions pokonują Los Angeles Rams

Detroit Lions wygrali swój pierwszy mecz w playoffach od ponad 32 lat. W futbolowym thrillerze drużyna prowadzona przez niemiecko-amerykanina Amona Ra St. Browna nieznacznie wygrała z Los Angeles 24:23. Debiutant Rams Puka Nacua ustanowił rekord NFL

Po trzech wyraźnych zwycięstwach Texans, Chiefs i Packers, w playoffach NFL doszło do pierwszego futbolowego thrillera. W dramatycznym meczu z dwiema różnymi połówkami Detroit Lions nieznacznie wygrali 24:23 z Los Angeles Rams.

Wszystkie pięć przyłożeń zostało zdobytych w pierwszej połowie; po zmianie końcówek rozwinęła się bitwa na wyczerpanie z silną obroną i lepszą końcówką dla Lions.

Amon Ra St. Brown pieczętuje zwycięstwo

Niemiecko-amerykański Amon-Ra St. Brown po raz kolejny był najlepszym receiverem gospodarzy z siedmioma przechwytami na 110 jardów. Jego ostatnie złapanie dało Detroit nowe pierwsze przyłożenie i przypieczętowało zwycięstwo. Rozgrywający Jared Goff wykonał 22 z 27 podań i zdobył 277 jardów. Rzucił przyłożenie.

Po drugiej stronie szczególnie błyskotliwy był Puka Nacua. Odbiornik Rams ustanowił nowy rekord NFL z 181 jardami odbiorczymi – najwięcej jardów odbiorczych przez debiutanta w długiej historii playoffów NFL.

Rozgrywający Matthew Stafford rzucił na 367 jardów (2 TD) po powrocie na swój stary teren. Ale to wciąż nie wystarczyło do zwycięstwa

Ofensywny spektakl w pierwszej połowie

Od początku mecz był zdominowany przez dwie ofensywy. QB Lions, Jared Goff, znajdował swoich reciverów w rzędach, a gra biegowa również działała jak w zegarku.

Rezultat: Detroit zamieniło swoje dwa pierwsze drive’y na przyłożenia. David Montgomery z jednego jarda i Jahmyr Gibbs z dziesięciu jardów umieścili gospodarzy na tablicy wyników.

Minęło trochę czasu, zanim atak Los Angeles Rams zaczął działać. Przy wyniku 14:3 na korzyść Lions, rozgrywający Matthews Stafford znalazł sensację debiutanta i swojego ulubionego odbiorcę Puka Nacua – 50-jardowe przyłożenie.

Główny trener

Lions, Dan Campbell, znów miał właściwą odpowiedź. Podejmując ryzyko jak zawsze, Lwy zdobyły czwartą próbę tuż przed strefą końcową i zostały nagrodzone przyłożeniem złapanym przez tight end Sama LaPortę.

Później nastąpiło wielkie zagranie po wielkim zagraniu – przed przerwą Rams byli w stanie ponownie zmniejszyć deficyt po 38-jardowym podaniu TD od Stafforda do Tutu Atwella. Wynik połowy: 21:17 na korzyść Lions.

W szatni koordynatorzy defensywy obu drużyn najwyraźniej znaleźli właściwe słowa. O ile jeszcze w pierwszej połowie był to festiwal przyłożeń, o tyle od trzeciej kwarty dominowały obie defensywy.

Kopacz Lions Michael Badgley (54 jardy) i jego odpowiednik Brett Maher (27 jardów i 29 jardów) zapewnili jedyne punkty po przerwie.

Ostatnia próba Rams nie powiodła się na cztery minuty przed końcem na linii 44 jardów Detroit. Następnie Lions nigdy nie oddali piłki