Кръг „Уайлд кард“: Детройтските лъвове отстраняват Лос Анджелис Рамс

Детройтските лъвове спечелиха първия си плейофен мач от повече от 32 години. Във футболен трилър отборът, воден от германо-американеца Амон Ра Сейнт Браун, спечели с минималното 24:23 срещу Лос Анджелис. Новобранецът на „овните“ Пука Накуа постави рекорд в НФЛ

След три категорични победи на Тексас, Шефс и Пакърс, в плейофите на НФЛ се разигра първият футболен трилър. В драматичен мач с две различни полувремена Детройт Лъвове спечелиха с минималното 24:23 срещу Лос Анджелис Рамс.

Всичките пет тъчдауна бяха отбелязани през първото полувреме; след смяната на краищата се разви битка на изтощение със силни защити и по-добър край за Лъвовете.

Амон Ра Сейнт Браун подпечата победата

Германо-американецът Амон-Ра Сейнт Браун отново беше най-добрият ресивър на домакините със седем приема за 110 ярда. Последното му улавяне даде на Детройт нов първи даун и подпечата победата. Куотърбекът Джаред Гоф завърши 22 от 27-те си паса и натрупа 277 ярда. Той хвърли и един тъчдаун.

От другата страна Пука Накуа беше особено блестящ. Ресивърът на „Овните“ постави нов рекорд на НФЛ със 181 получени ярда – най-много получени ярда от новобранец в дългата история на НФЛ в плейофите.

Плеймейкърът Матю Стафорд хвърли 367 ярда (2 TD) при завръщането си на старото си място. Но това все пак не беше достатъчно за победа

Спектакъл в нападение през първото полувреме

От самото начало играта беше доминирана от двете нападения. QB на Лъвовете Джаред Гоф намираше редиците си приемници, а бягащата игра също работеше като по часовник.

Резултатът: Детройт превърна първите си два драйва в тъчдаун. Дейвид Монтгомъри от един метър и Джахмир Гибс от десет метра изведоха домакините на таблото.

На нападението на Лос Анджелис Рамс му отне известно време да се задейства. При резултат 14:3 в полза на „лъвовете“ куотърбекът Матюс Стафорд тогава намери сензацията новобранец и свой любим ресивър Пука Накуа – тъчдаун от 50 ярда.

Старши треньорът на лъвовете Дан Кембъл отново имаше правилния отговор. Както винаги склонни да рискуват, Лъвовете вкараха четвърти опит точно преди крайната зона и бяха възнаградени с улов на тъчдаун от тесния енд Сам Лапорта.

Последваха голяма игра след голяма игра – преди почивката „овните“ успяха отново да намалят изоставането си след 38-ярдов TD пас от Стафорд към Туту Атуел. Резултат на полувремето: 21:17 в полза на „лъвовете“.

В съблекалнята координаторите на защитата на двата отбора очевидно намериха правилните думи. Макар че през първото полувреме все още имаше фестивал на тъчдауна, от третата четвърт нататък двете защити доминираха.

Кикърът на Лъвовете Майкъл Баджли (54 ярда) и колегата му Брет Махер (27 и 29 ярда) осигуриха единствените точки след почивката.

Последният опит на „овните“ се провали четири минути преди края при 44-ярдовата линия на Детройт. След това „лъвовете“ така и не върнаха топката.