Rozgrywki NFL: Detroit Lions pokonują Tampa Bay Buccaneers

Detroit Lions pokonują Tampa Bay Buccaneers i zapewniają sobie bilet do NFC Championship Game.

Po raz drugi w swojej historii Detroit Lions znaleźli się w NFC Championship Game.

Drużyna trenera Dana Campbella zasłużenie pokonała Tampa Bay Buccaneers 31:23 (10:10) w zaciętym meczu rundy dywizyjnej.

Był to mecz o dwóch obliczach, w którym atak początkowo walczył, ale potem podkręcił temperaturę w drugiej połowie meczu.

W czwartej kwarcie Lions wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do samego końca. Buccaneers wciąż byli w grze aż do ostatniego drive’u, ale musieli pogrzebać swoje nadzieje po przechwycie na dwie minuty przed końcem.

Rozgrywający Lions, Jared Goff, zaliczył solidny występ z 287 jardami i dwoma przyłożeniami. Szeroki odbiornik Amon-Ra St. Brown dostarczył osiem przyłożeń na 77 jardów i przyłożenie, podczas gdy debiutant Jahmyr Gibbs był najsilniejszym biegaczem z 74 jardami i przyłożeniem.

Początkowe trudności

Obrona Buccaneers wokół Bakera Mayfielda nie rozpoczęła się dobrze. Już na pierwszym drive’ie safety Lions, C.J. Gardner-Johnson, przechwycił podanie od Bakera Mayfielda, które wcześniej zostało przechwycone przez Mike’a Evansa.

Ofensywa Lions była w stanie wykorzystać tylko część dobrej pozycji wyjściowej: drive utknął tuż przed strefą końcową i Detroit musiało zadowolić się field goalem. Wkrótce potem Buccaneers odrobili straty i wyrównali za sprawą field goala.

Po tym nastąpił mocny drive Detroit Lions. W ciągu 6:46 minut pokonali 75 jardów do strefy końcowej, gdzie odbiorca Josh Reynolds zdobył pierwsze przyłożenie w meczu.

Jednak po zdobyciu punktu, atak Lions z trudem odnajdywał swój rytm. Buccaneers początkowo stracili szansę, gdy kicker Chase McLaughlin trafił w słupek przy próbie field goala z 50 jardów, ale udało im się wyrównać z Detroit na krótko przed końcem połowy.

Mając niecałą minutę na zegarze, Baker Mayfield zaaranżował 92-jardowy drive, który zakończył 2-jardowym podaniem do tight enda Cade’a Suttona, aby wyrównać na 10-10 przed przerwą.

Detroit Lions wygrywają bitwę

Obrona Lions stawała się coraz bardziej konsekwentna w drugiej połowie i tworzyła jeden udany atak za drugim.

Craig Reynold, Jahmyr Gibbs i Amon-Ra St. Brown zdobyli po jednym przyłożeniu, podczas gdy Buccaneers znaleźli strefę końcową tylko dzięki Rachaadowi White’owi, dając Lions prowadzenie dwoma przyłożeniami.

Jednak Mayfield i Buccaneers nie dali się zniechęcić: z plecami do ściany, atak zamienił 4 & 14 na pięć minut przed końcem i zmniejszył deficyt do 23:31 wkrótce potem dzięki przyłożeniu Mike’a Evansa, najlepszego odbiorcy podań w meczu z 142 jardami.

Po szybkim puncie Lions, atak Tampa Bay miał ostatnią szansę na doprowadzenie do dogrywki.

Decyzja została jednak podjęta już w drugim zagraniu: Mayfield znalazł się pod presją i rzucił podanie w ręce obrońcy Lions Derricka Barnesa, przypieczętowując drugie zwycięstwo Lions w tym sezonie.