Плейофите на NFL: Детройт Лъвове побеждават Тампа Бей Бъканърс

Детройтските лъвове побеждават „Тампа Бей Бъкейнърс“ и си осигуряват билет за мача от първенството на NFC.

За втори път в историята си Детройт Лъвове са в мача за първенството на NFC.

Отборът на старши треньора Дан Кембъл заслужено победи „Тампа Бей Бъкейнърс“ с 31:23 (10:10) в труден мач от дивизионния кръг.

Това беше мач с две лица, в който нападението първоначално изпитваше затруднения, но след това увеличи темпото през втората половина на мача.

През четвъртата четвърт „лъвовете“ натрупаха преднина, която не изпуснаха до края. До последния момент „Буканите“ все още бяха в играта, но трябваше да погребат надеждите си след интерсепшън две минути преди края.

Куотърбекът на „лъвовете“ Джаред Гоф се представи солидно с 287 ярда и два тъчдауна. Уайд рисийвърът Амон-Ра Сейнт Браун се представи с осем улова за 77 ярда и един тъчдаун, а новобранецът Джахмир Гибс беше най-силният бегач със 74 ярда и един тъчдаун.

Инициални трудности

Нападението на „Букканърс“ около Бейкър Мейфийлд не започна добре. Още при първия драйв защитникът на „Лъвовете“ Си Джей Гарднър-Джонсън пресече пас на Бейкър Мейфийлд, който преди това беше изпуснат от Майк Евънс.

Нападението на „лъвовете“ успя да реализира само част от добрата изходна позиция: дискът спря малко преди крайната зона и Детройт трябваше да се задоволи с гол. Малко след това „Букканърс“ нанесоха своя удар и изравниха с гол на чужд терен.

След това последва силна атака на Детройт Лъвове. За 6:46 минути те изминаха 75 ярда до крайната зона, където ресивърът Джош Рейнолдс отбеляза първия тъчдаун в мача.

След този резултат обаче нападението на „лъвовете“ трудно намери своя ритъм. Първоначално „Бъкиниърс“ пропуснаха шанс, когато кикърът Чейс Маклафлин удари гредата с 50-ярдов опит за фийлд гол, но малко преди края на полувремето успяха да се изравнят с Детройт.

След малко по-малко от минута Бейкър Мейфийлд организира 92-ярдова атака, която завърши с 2-ярдов тъчдаун пас към тесния енд Кейд Сътън, за да се стигне до 10:10 на почивката.

Детройтските лъвове спечелиха битката

Нападението на „лъвовете“ стана все по-последователно през второто полувреме и организираше една успешна атака след друга.

Крейг Рейнолд, Джахмир Гибс и Амон-Ра Сейнт Браун вкараха по един тъчдаун, докато „Бъкейнърс“ намериха крайната зона само чрез Рахаад Уайт, което даде на „лъвовете“ преднина от два тъчдауна.

Въпреки това Мейфийлд и „Бъкейнърс“ не се оставиха да бъдат обезкуражени: с гръб към стената нападението реализира 4 & 14 пет минути преди края и намали дефицита до 23:31 малко след това с тъчдаун на Майк Евънс, най-добрият получател на пасове в мача със 142 ярда.

След бърз удар от страна на „лъвовете“ нападението на „Тампа Бей“ имаше последен шанс да вкара мача в продължения.

Но решението беше взето още при второто разиграване: Мейфийлд попадна под натиск и хвърли пас в ръцете на линейния защитник на Лъвовете Дерик Барнс, подпечатвайки втората плейофна победа на Лъвовете за сезона.

Историческа поява на Супербоул?

В неделя Лъвовете ще се изправят срещу Сан Франциско 49ers в мача за първенството на NFC.

Те имат възможност да влязат в историята: Детройт е един от четирите отбора от НФЛ, които никога не са достигали до Супербоул. Сега те са само на една крачка от нея.