Playoffy NFL: Zwycięstwo z 49ers! Rams awansują do Super Bowl LVI

Faworyzowani Los Angeles Rams pokonali San Francisco 49ers w zaciętym i wyrównanym meczu o mistrzostwo NFC. Przechwyt Jimmy’ego Garoppolo kończy wszelkie marzenia 49ers na krótko przed końcem meczu.

Los Angeles – Los Angeles Rams podążyli za Cincinnati Bengals do Super Bowl. Faworyzowani Rams pokonali San Francisco 49ers 20-17 w emocjonującym i zaciętym meczu o mistrzostwo NFC.

Kluczowym momentem meczu było przechwycenie piłki przez rozgrywającego 49ers Jimmy’ego Garoppolo na 37 sekund przed końcem. Zawodnik zdobył 232 jardy i dwa przyłożenia.

Rozgrywający Rams Matthew Stafford rzucił na 337 jardów i 2 przyłożenia przy jednym przechwycie. Po raz kolejny bardzo dobry mecz rozegrał receiver Rams Cooper Kupp, który zdobył 142 jardy i 2 przyłożenia.

Los Angeles Rams rozegrają Super Bowl 13 lutego na własnym stadionie SoFi Stadium.

49erst at Rams: Defensywa dominuje na pierwszym

Mecz trochę się rozkręcił, obie drużyny się na siebie gapiły i dominowały w obronie. Dopiero w połowie drugiej kwarty na tablicy wyników pojawiły się pierwsze punkty. Po mocnym drive’ie Rams, Stafford podał dokładnie do strefy końcowej na 16 jardów do swojego ulubionego celu, Coopera Kuppa.
49ers odpowiedzieli jednak szybko, Deebo Samuel wbiegł do strefy końcowej po krótkim podaniu od Garoppolo. Po tym jak obaj kopacze zdobyli dodatkowe punkty, wynik brzmiał 7-7. Matt Gay próbował ponownie wyprowadzić Rams na prowadzenie, ale kopacz spudłował z 54 jardów.

Po drugiej stronie lepiej spisał się Robbie Gould, który kopiąc z 38 jardów dał 49ers prowadzenie 10-7 po połowie. Trzecia kwarta również została na długo zdominowana przez obie agresywne obrony.

Garoppolo rzuca przechwyt tuż przed końcem

With two minutes left in the third quarter, 49ers tight end George Kittle picked off a 16-yard pass from Garoppolo. Dodatkowy punkt również przeleciał przez poprzeczkę i franczyza z Kalifornii objęła prowadzenie 17:7.

Chwilę później to gwiazda receivera Kupp ponownie zmniejszył prowadzenie do 14:17 po jedenastojardowym podaniu od Stafforda. Kicker Gaye wyrównał stan meczu w ostatniej kwarcie, strzelając gola z 40 jardów.

Bitter: 49ers safety Jaquiski Tartt mógł złapać podanie od Stafforda w ostatniej kwarcie, ale upuścił to, co powinno być łatwym przechwytem i tym samym stracił szansę na odwrócenie losów meczu.

Na 106 sekund przed końcem, to znów Kicker Gay ustalił wynik na 20:17 dla Rams. 49ers mieli jeszcze jeden drive, ale Garoppolo wykonał decydujący przechwyt.