НФЛ плейофи: победа срещу 49ers! Овните се класират за Супербоул LVI

Фаворитът Лос Анджелис Овните победи Сан Франциско 49ers в напрегнат и оспорван мач от първенството на NFC. Прихващане на Джими Гарополо прекратява всички мечти на 49-те малко преди края на мача.

Лос Анджелис – Лос Анджелис Рамс последваха Синсинати Бенгълс в Супербоул. Фаворизираните Овни победиха Сан Франциско 49ers с 20:17 във вълнуващ и оспорван мач от първенството на NFC.

Същината на мача беше прехващането на куотърбека на 49-те Джими Гарополо в оставащите 37 секунди до края на мача. Сигналният волейболист натрупа 232 ярда и два тъчдауна.

Куотърбекът на „Овните“ Матю Стафорд хвърли 337 ярда и 2 тъчдауна с едно прекъсване. За пореден път ресивърът на „овните“ Купър Куп изигра много силен мач със 142 ярда и 2 тъчдауна.

Лос Анджелис Рамс ще играе Супербоул на 13 февруари на собствения си стадион SoFi.

49erst в Rams: Защитите доминират в първия

Играта отне известно време, за да започне, като двата отбора се нахвърляха един върху друг, а защитите доминираха. Едва в средата на втората четвърт на таблото се появиха първите точки. След силна атака от страна на „овните“ Стафорд подаде точно в крайната зона за 16 ярда на любимата си цел Купър Куп.

49-те обаче се противопоставиха бързо, като Дибо Самюел спринтира в крайната зона след къс пас от Гарополо. След като и двамата ритнитопковци реализираха допълнителните точки, резултатът беше 7:7. Малко по-късно Мат Гей се опита да върне аванса на „овните“ с фийлдгол, но ритнитопковецът пропусна от 54 ярда.

Роби Гулд се справи по-добре от другата страна, като удари от 38 ярда, за да даде на 49-те отбора преднина от 10:7 на полувремето. Третата четвърт също беше доминирана за дълго от двете агресивни защити.

Garoppolo хвърля прехващане малко преди края

Две минути преди края на третата четвърт Джордж Китъл от 49-те хвана 16-ярдов пас от Гарополо. Допълнителната точка също премина през косите и франчайзът от Калифорния поведе със 17:7.

Малко по-късно отново звездата Купп намали преднината до 14:17 след 11-ярдов пас от Стафорд. В последната четвърт кикърът Гейе изравни резултата с гол от 40 метра.

Горчиво: защитникът на 49-те Джакиски Тарт можеше да улови пас от Стафорд в последната четвърт, но изпусна това, което трябваше да бъде лесно прехващане, и така пропусна шанса да обърне мача.

106 секунди преди края на мача отново Кикър Гей оформи резултата за 20:17 в полза на „овните“. 49-те все още имаха един диск, но Гарополо направи решаващото прекъсване.