Dallas Cowboys i Los Angeles Chargers przeżywają festiwal błędów

Wszyscy eksperci przewidywali wysoko punktowany mecz pomiędzy Los Angeles Rams i Dallas Cowboys. Stało się jednak inaczej…

Dallas Cowboys wygrali 20:17 z Los Angeles Chargers, zamykając szósty dzień rozgrywek i poprawiając swój rekord do 4-2. Chargers mają rekord 2-3.

W meczu zauważalne były liczne kary. Cowboys popełnili jedenaście kar na 85 jardów, a Chargers dziewięć kar na 79 jardów.

Bójka przed rozpoczęciem meczu

Na co najmniej pół godziny przed rozpoczęciem meczu wybuchła ostra awantura. Kilku zawodników Cowboys przebiegło przez rozgrzewkę Chargers, których gracze najwyraźniej odebrali to jako prowokację. Rezultatem była poważna bójka, w której defensywny koniec Cowboys Dante Fowler rzucił cios w gwiazdę Chargers Austina Ekelera.

Faza otwarcia meczu była również pełna wrażeń: Chargers zakończyli swój pierwszy drive przyłożeniem Justina Herberta do Keenana Allena. Dallas odniosło sukces w drugim drive’ie i podjęło ryzyko: rozegrali czwartą próbę tak, że Dak Prescott dotarł do strefy końcowej na 14 jardów. Później obrona obu drużyn przejęła kontrolę nad meczem.

Ryzykowne zagrywki często nie nagradzane

Kiedy do końca połowy pozostały nieco ponad dwie minuty, Cowboys ponownie wybrali ryzykowną opcję. Zamiast kopać pewny field goal z linii 13 jardów przeciwnika, Prescott spróbował quarterbacka – tym razem bez powodzenia. Dopiero gdy Dallas ponownie znaleźli się w niemal tym samym miejscu w ostatnim zagraniu przed przerwą, kopacz Brandon Aubrey został wpuszczony na boisko, aby dać im prowadzenie 10-7 na półmetku.

W trzeciej tercji ofensywy obu drużyn nadal niewiele dawały, ale utrudniały sobie życie niepotrzebną liczbą kar. Chargers dwukrotnie dostali się do strefy czerwonej, ale zdołali tylko raz zdobyć gola z pola i tym samym zapewnili sobie wyrównanie.

Kamień milowy dla Prescotta

Gra ponownie nabrała tempa na początku ostatniej kwarty. Prescott rzucił przyłożenie do Brandina Cooksa. Co ciekawe, Prescott stał się 30. rozgrywającym w historii NFL, który rzucił co najmniej jedno przyłożenie przeciwko wszystkim 31 przeciwnikom. Chargers wyrównali dzięki przyłożeniu Herberta do Geralda Everetta.

Po tej akcji, ofensywa ponownie nie radziła sobie najlepiej. Na 2:19 minuty przed końcem, field goal Aubreya dał Cowboys prowadzenie 20:17. Przechwyt Herberta, przechwycony przez Stephona Gilmore’a, rozstrzygnął mecz. Gwiazda Chargers skończyła z 227 jardami podaniowymi, dwoma przyłożeniami i jednym przechwytem. Dak Prescott rzucił 272 jardy i zdobył po jednym przyłożeniu w powietrzu i na ziemi.

Chargers podejmują Kansas City Chiefs w następną niedzielę, Dallas Cowboys mają tydzień przerwy, a następnie goszczą Los Angeles Rams.