Далас Каубойс и Лос Анджелис Чарджърс преживяват фестивал на грешките

Всички експерти прогнозираха мач с много точки между Лос Анджелис Рамс и Далас Каубойс. Но нещата се развиха по различен начин…

Далас Каубойс спечелиха с 20:17 срещу Лос Анджелис Чарджърс, за да затворят шестия ден на играта и да подобрят рекорда си до 4-2. Чарджърс стоят с 2-3 точки.

Забележителни в мача бяха многото наказания. Каубоите допуснаха единадесет наказания за 85 ярда, а Чарджърс – девет наказания за 79 ярда.

Преди началото на мача

Най-малко половин час преди началото на мача избухна ожесточена кавга. Няколко играчи на „Каубоите“ минаха през тренировката за загрявка на „Чарджърс“, чиито играчи очевидно приеха това като провокация. В резултат на това се стигна до голямо сбиване, при което защитникът на „Каубоите“ Данте Фаулър нанесе удар на звездата на „Чарджърс“ Остин Екелер.

Началната фаза на мача също беше изпълнена със събития: „Чарджърс“ завършиха първия си драйв с тъчдаун пас от Джъстин Хърбърт към Кийнан Алън. Далас постигна успех при втория драйв и пое риск: те разиграха четвъртия опит, така че Дак Прескот да достигне крайната зона за 14 ярда. След това защитите на двата отбора поеха контрола върху играта.

Рисковото изиграване често не се възнаграждава

Малко повече от две минути преди края на полувремето Каубоите отново избраха рискованата опция. Вместо да изпълни сигурен фийлд гол от 13-ярдовата линия на противника, Прескот опита куотърбек промъкване – този път без успех. Едва когато Далас отново се озова на почти същото място в последното разиграване преди почивката, кикърът Брандън Обри беше допуснат на терена, за да им даде преднина от 10:7 на полувремето.

През третия период нападенията и на двата отбора продължиха да не дават почти нищо, но си усложниха живота с ненужен брой наказания. Чарджърс на два пъти влязоха в червената зона, но успяха да отбележат само веднъж гол и така си осигуриха изравняване.

Милен камък за Прескот

В началото на последната четвърт играта отново се надигна. Прескот хвърли тъчдаун пас към Брандин Кукс. Забележително е, че Прескот стана 30-ият куотърбек в историята на НФЛ, който е хвърлил поне един тъчдаун пас срещу всичките 31 противника. Чарджърс изравниха с тъчдаун пас от Хърбърт към Джералд Еверет.

След това нападението отново изпитваше трудности. 2:19 минути преди края на мача фийлдгол на Обри даде на Каубоите преднина от 20:17. След това едно прекъсване на Херберт, прехванато от Стефон Гилмор, реши мача. Звездата на „Чарджърс“ завърши с 227 ярда пас, два тъчдауна и едно прекъсване. Дак Прескот хвърли 272 ярда и по един тъчдаун по въздух и по земя.

Следващата неделя Чарджърс приемат Канзас Сити Чийфс, Далас Каубойс имат разпускаща седмица, а след това са домакини на Лос Анджелис Рамс.