NFL – New England Patriots wygrywają w Atlanta Falcons dzięki znakomitej obronie

New England Patriots kontynuują swoją zwycięską passę. Sześciokrotni mistrzowie Super Bowl wygrywają 25-0 z Atlanta Falcons w meczu zdominowanym przez obronę Patriots. To piąta wygrana z rzędu.

Munich/Atlanta – Obrona New England Patriots podkreśliła swój status jednej z najlepszych w lidze.

W meczu NFL Thursday Night Football na otwarcie Tygodnia 11, ludzie Billa Belichicka trzymali Atlanta Falcons do zera punktów w wygranej 25-0.

Ponieważ jednak debiutant Mac Jones i jego ofensywa nie mieli dobrego dnia, mecz był emocjonujący aż do czwartej kwarty. Jones rzucił na 207 jardów, zdobył jedno przyłożenie i jeden przechwyt, był trzykrotnie sackowany. Mimo to 23-latek nie popełnił prawie żadnych błędów i wykonał 85 procent swoich podań do własnego człowieka.

Four sacks, four interceptions, no points

Nie dość, że Matt Ryan nie miał dobrego dnia, to jeszcze miał bardzo zły dzień ze swoją ofensywą. Nie tylko został sacked w sumie cztery razy, kiedy miał dwie szanse, aby uczynić go jednym posiadania gry w czwartej kwarcie, jego podania zostały przechwycone przez bezpieczeństwa Devin McCourty i cornerback J.C. Jackson, który stoi teraz na sześć przechwytywania.

W czwartej kwarcie Ryan został zastąpiony przez rezerwowego Josha Rosena, który rzucił kolejny przechwyt, który został zwrócony do strefy końcowej przez Kyle’a van Noy’a. Po nim trafił rookie Feleipe Franks, tym razem to Adrian Philipps zgarnął kolejny pick.

W końcówce Falcons nie zdołali zdobyć ani jednego punktu, choć dwukrotnie byli w strefie zmian, ale raz Younghoe Koo nie trafił w bramkę, a raz czwarta próba była nieudana. Byli ostatnią drużyną w lidze, która zdobywała punkty w każdej dotychczasowej podróży do strefy zmian.

O ile w ostatnich dwóch meczach ofensywa trenera Arthura Smitha zdobyła zaledwie trzy punkty, to w przypadku Patriots jest zupełnie inaczej: W ostatnich trzech meczach pozwolili na zdobycie zaledwie 13 punktów i jednego przyłożenia.

Patriots atop AFC East for now

With this win, New England moves past the Buffalo Bills to the top of the AFC East for now, they stand at a record of 7-4.

Bills (6-3) podejmą w niedzielę Indianapolis Colts i postarają się odzyskać prowadzenie w dywizji. Przed sezonem nie spodziewano się tak zaciętego wyścigu.

Więc Patriots, którzy są obecnie na drugim miejscu w całej AFC nawet za Tennessee Titans (8-2), osiągnęli już liczbę zwycięstw w game day eleven, jaką mieli przez cały zeszły rok.

Atlanta Falcons pozostają na ostatnim miejscu w NFC South z szóstą porażką w sezonie. Miejsce w playoff, które Sokoły zajmowały jeszcze dwa tygodnie temu, jest obecnie odległym wspomnieniem.