NFL – New England Patriots спечелиха срещу Atlanta Falcons благодарение на изключителната си защита

Патриотите от Ню Инглънд продължават победната си серия. Шесткратните шампиони на Супербоул печелят с 25:0 от Атланта Фалконс в мач, в който защитата на Патриотите доминира. Това е пета поредна победа.

Мюнхен/Атланта – Защитата на „Ню Ингланд Пейтриътс“ подчерта статута си на една от най-добрите в лигата.

В мача на НФЛ в четвъртък вечерта, с който се откриваше 11-ата седмица, хората на Бил Беличик задържаха Атланта Фалконс на нула точки при победа с 25:0.

Въпреки това, тъй като новобранецът Мак Джоунс и неговото нападение нямаха добър ден, играта остана вълнуваща до четвъртата четвърт. Джоунс хвърли за 207 ярда, един тъчдаун и един интерсепшън, като беше промушен три пъти. Въпреки това 23-годишният играч не допусна почти никакви грешки и изпълни 85% от пасовете си към своя човек.

Четири чувала, четири прехващания, без точки

Мат Райън не само нямаше добър ден, но и много лош ден за нападението си. Не само че беше изхвърлен общо четири пъти, но когато имаше два шанса да направи играта с едно притежание през четвъртата четвърт, пасовете му бяха прехванати от защитника Девин МакКурти и корнербека Джей Си Джаксън, който вече има шест прехващания.

През четвъртата четвърт нараненият Райън беше заменен от резервния Джош Роузън, който хвърли още един прехват, който беше върнат в крайната зона от Кайл ван Ной. След това новобранецът Фелипе Франкс получи шанс, а този път Адриан Филипс грабна още един избор.

В крайна сметка „соколите“ не успяха да отбележат нито една точка, въпреки че на два пъти бяха в червената зона, но веднъж Йонгхое Ку пропусна да вкара гол, а четвъртият опит беше неуспешен. Те бяха последният отбор в лигата, който отбеляза гол при всяко пътуване до зоната за игра до момента.

И докато нападението на старши треньора Артър Смит успя да отбележи само три точки в последните два мача, при Патриотите ситуацията е съвсем различна: В последните три мача те са допуснали само 13 точки и един тъчдаун.

Patriots на върха на AFC East за момента

С тази победа Ню Ингланд се премества покрай Бъфало Билс на върха на АФК Изток за момента, те са с рекорд от 7-4.

В неделя Билс (6-3) приемат Индианаполис Колтс и ще се опитат да си върнат лидерството в дивизията. Преди началото на сезона не се очакваше толкова близка надпревара.

Така че Патриотите, които в момента са на второ място в цялата АФК, дори след Тенеси Титанс (8-2), вече достигнаха броя на победите в единайсетия ден на играта, който имаха през цялата минала година.

Атланта Фалконс остава на последно място в НФК Юг с шестата си загуба за сезона. Мястото в плейофите, което Соколите заемаха само преди две седмици, в момента е далечен спомен.