Kopacz Gonzalez koronuje thriller: Kardynałowie biorą Seahawks z nieba

Zrobiło się naprawdę dramatycznie w pojedynku między Arizona Cardinals i Seattle Seahawks. Po pierwsze, gospodarze ratują się w nadgodzinach, gdzie zdobywają punkty dopiero w drugiej próbie. Seattle Seahawks zdobyli również swoją pierwszą bramkę w niedzielnym meczu w tygodniu 7. Główny trener Pete Carroll przegrał po raz pierwszy w tym sezonie w konkurencji Arizona Cardinals. 20 sekund przed kopaczem nadgodzin Zane Gonzalez zmienił zwycięską bramkę z 48 jardów do 37:34 (34:34, 17:27).

W pierwszej połowie goście prowadzili już dwa razy z 13 punktami przewagi (20: 7 i 27: 14) i dobre cztery minuty przed końcem z dziesięcioma licznikami (34:24). Zbierali więcej mijających (372 do 360) i pędzących jardów (200 do 159), byli na piłce prawie dziesięć minut dłużej.

Trzy przechwycenia Wilsona – Lockett z 200 jardami
Ale Russell Wilson (388 mijających jardów na trzy przyłożenia) chwiał się tym razem i dokonał trzech przechwyceń, ostatni w nadgodzinach. Kremowy dzień Tylera Locketta, który złapał 15 przepustek na 200 jardów i trzy przyłożenia, też nie pomógł.

Dla „Cards” Kyler Murray przyszedł na 360 Passing Yards na trzy przyłożenia w przechwyceniu, plus 67 Rushing Yards, w tym przyłożenie. Jednak zabawkarz również przeszedł fumble.

Hopkins podważa Fumble – Fitzgerald nie zdobywa punktów
Najbardziej produktywnym odbiorcą był Christian Kirk, który przeszedł dwa przyłożenia na 37 jardach. DeAndre Hopkins zdobył paszporty na 103 jardy włącznie z przyłożeniem, ale również włamał się do swojej drużyny z fumblem i obrotem. Larry Fitzgerald (62 Receiving Yards) nie strzelił gola.

Gonzalez został bohaterem dwa razy – pierwsze dwie sekundy przed końcem czwartej kwarty zdobył 44 jardy za wyrównanie, następnie w nadgodzinach po raz pierwszy zdobył 41 jardów, aby podjąć decyzję z kolejnych 20 sekund na zegarze z nieco dalej. Seahawks pozostają na czele NFC West z pięcioma zwycięstwami i jedną porażką, ale Kardynałowie (5-2) są na nogach. W 8. tygodniu Seattle rywalizuje z San Francisco 49ers, Arizona jest wolna od gier.