Кикър Гонзалес коронясва трилър: Кардиналите свалят Ястребите от небето

Стана наистина драматично в дуела между Аризонските Кардинали и Сиатъл Сийхоукс. Първо, домакините се спасяват в продълженията, където отбелязват само във втория опит. Сиатъл Сийхоукс също отбелязаха първия си гол в неделния мач през седмицата 7. Отборът на главния треньор Пит Керъл загуби за първи път този сезон в дивизията на съперника си Аризона Кардиналс. 20 секунди преди кикър Зейн Гонзалес трансформира победния гол от 48 ярда в 37: 34 (34:34, 17: 27).

През първото полувреме гостите вече водеха два пъти с 13 точки преднина (20:7 и 27: 14) и добри четири минути преди края с десет брояча (34:24). Те събраха повече пасове (372 до 360) и бързат ярдове (200 до 159), бяха на топката почти десет минути по – дълго.

Три прихващания от Уилсън – Локет с 200 ярда
Но Ръсел Уилсън (388 преминаващи ярда за три тъчдауна) поклати този път и направи три пресрещания, последният в продължението. Денят на сметаната от Тайлър Локет, който хвана 15 паса за 200 ярда и три тъчдауна, също не помогна.

За „Картите“ Кайлър Мъри дойде на 360 паса за три тъчдауна при пресрещане, плюс 67 Ръшинг Ярдс, включително тъчдаун. Плеймейкърът обаче също претърпя неуспех.

Хопкинс подкопава Фумбъл – Фицджералд не отбелязва
Най – продуктивен беше Крисчън Кърк, който направи два тъчдауна на 37 ярда. Де Андре Хопкинс е хванал паспорти за 103 ярда, включително тъчдаун, но също така е проникнал в отбора му с грешка и обрат. Лари Фицджералд (62 получаващи ярда) не отбеляза.

Гонзалес стана герой два пъти – първите две секунди преди края на четвъртата четвърт отбеляза от 44 ярда за изравняване, а след това в продължението отбеляза от 41 ярда, за да вземе решение с още 20 секунди на часовника от малко по – далеч.

Ястребите остават начело на NFC West с пет победи и едно поражение, но Кардиналите (5 -2) са на крака. В Седмица 8, Сиатъл се състезава срещу Сан Франциско 49, Аризона е свободна.